Wady Mustanga V6 3,7 2011 Manual

Informacje i porady specyficzne dla silników V6 od 2011r.

Moderatorzy: mcgan, Pavulon_, stang232, celibad, pluzz

Awatar użytkownika
AluStar
Forumowicz
Posty: 2315
Rejestracja: 2008-09-09, 23:25
Model: GT500
Silnik: inny V8
Kontakt:

Wady Mustanga V6 3,7 2011 Manual

Post autor: AluStar » 2011-12-22, 22:26

Wady opisywane przez uzytkownikow potwierdzaja pewne niedociagniecia tego modelu V6 3,7 2011 manual :
- czy jest to prawda ??

1) Pierwszym z nich jest juz znana skrzynia manualna w V6 ( co potwierdza w swoich wypowiedziach i uzasadnia NHTSA Ford )
2) Sa waly ktore ulegaja awarii juz po 40 000 mil.
3) Jest idiotyczny ogranicznik predkosci 112 MPH - ale z tym sobei jakos w tani sposob radzimy
4) Polosie napedowe - to ich bolaczka

Dziwi mnie to ze te wymienione wady dotycza tylko wersji V6 3,7. Ze ford nei dal mocniejszych czesci jak to zostalo zastosowane w GT.

Ale czas pokaze jak Ford rozwiaze problemy uzytkowniko. zadne do tej pory odpowiedzi Forda nei sa satysfakcjonujace.

Art jest wiele - jeden z nich .
http://www.stangtv.com/features/video-t ... -and-dyno/" onclick="window.open(this.href);return false;



predkosc 140MPH je zabija



" onclick="window.open(this.href);return false;

Widac starszy brat potrafil zniesc duzo wiecej - Kryzys i Oszczednosci :-(

Ale juz po wymianie walu itp.. tak mozna go testowac



A tu dosc ciekawy projekt :




Awatar użytkownika
AluStar
Forumowicz
Posty: 2315
Rejestracja: 2008-09-09, 23:25
Model: GT500
Silnik: inny V8
Kontakt:

Re: Wady Mustanga V6 3,7 2011 Manual

Post autor: AluStar » 2011-12-22, 23:58

Kolejne info . jakie wady skrzyni powoduja jej kleszczenie . :zalamany:

Obrazek

NHTSA Drops Investigation Into Mustang Transmission Problems.

All new cars experience growing pains, and when Ford introduced the new engine lineup for the 2011 Mustang, they got a lot of things right. The 412 horsepower 5.0 liter V8 and 3.7 liter V6 are both proving to be exceptional engines, though the transmissions were another matter. In August, the National Highway Traffic Safety Administration opened an investigation into the Mustang’s six-speed transmission. Among the issues experienced were binding gears, difficulty shifting, and lots of noise and vibrations.The results of the NHTSA’s investigation are in, and the verdict blames the drivers, not Ford, for their transmission woes. Ford’s own investigation came to the same conclusion.
Approximately 3% of Mustangs experienced these shifting issues, and the NHTSA investigated 364 “unique reports” of transmission problems. The report came to the conclusion that the transmission issues do not pose a safety threat, saying that there is “no indication of loss of motive power or unreasonable safety risk” in the “subject vehicles” i.e. the Mustang.

Ford’s own report blamed abusive driving and modifications to the cars for some of the problems. But they also put out several technical service bulletins, and made alterations to the transmission design. Among the changes and fixes is a revised spring for the clutch stayout and revised fasteners for the clutch plate bolt issues. Ford also “identified component quality issues regarding synchronizers and corrective action has been taken.”

So the case is closed on the transmission issues; stop beating on your Mustangs, and they won’t break. Is that the answer for the Mustang’s new problem, exploding driveshafts?

Ya, probably. They are governed for a reason…
Raport :
- http://www-odi.nhtsa.dot.gov/defects/de ... ersion=YES" onclick="window.open(this.href);return false;

jak sa problemy to Tlumacz :
http://translate.google.pl/#" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
Koral
Forumowicz
Posty: 2277
Rejestracja: 2009-01-02, 23:49
Model: GT CS8 +500HP
Silnik: V8 4.6
Kontakt:

Re: Wady Mustanga V6 3,7 2011 Manual

Post autor: Koral » 2011-12-28, 08:40

fajnie Alu ze tak sie interesujesz V6 2011 :)

napisali ze ok 3% skrzyn manualnych halasuje, co jednak nei wplywa na bezpieczenstwo i utrate mocy..


aczkolwiek dobrze wiedziec to co juz wczesniej pisalem, automat w nowym modelu jest zdecydowanie lepszy :)

tak czy inaczej nowa V6 2011 jest rewelacyjnym lekkim silnikiem ktory za niewielkie pieniadze daje osiagi godne porsche http://www.bbkperformance.com/blog/?p=288" onclick="window.open(this.href);return false; :)


Koral tel.+48 792-33-55-65
http://www.facebook.com/US.AutoimportKS
Obrazek

Awatar użytkownika
PaniC
Forumowicz
Posty: 313
Rejestracja: 2010-03-20, 13:06
Kontakt:

Re: Wady Mustanga V6 3,7 2011 Manual

Post autor: PaniC » 2011-12-28, 11:44

Rzuciłem okiem na jeden z artykułów i jak pewnie sami przeczytaliscie, prawdopodobnie ta wadliwosc spowodowana jest zlym uzytkowaniem auta. Znaczna wiekszosc wałów ulegla uszkodzeniu po przekroczeniu predkosci w granicach okolo 135 mph, do czego auto jest kompletnie nieprzystosowane. Jak ktos chce jezdzic predkosciami GT czy Shelby to musi liczyc sie z duzo drozszymi czesciami i wiekszym spalaniem niz te szalenie niskie w V6. Sportowo slabszy od GT i Shelby ale dalej jest przełomowym autem bo przeciez 3.7L Mustanga zostala nagrodzona silnikiem roku za jej wysoki stosunek moc/pojemnosc i niskie spalanie. Oczywiscie ze jak sie da cięższy i mocniejszy wał to pójdzie gładko przy 135mph ale ekonomiczna jazda nie bedzie juz wtedy mozliwa. V6 jest tanim i dobrym autem sportowym o ile ktos nie chce zrobic z niego GT bez przeprowadzania modyfikacji. Jezeli tak to niech osoba dozbiera na GT. Poza tym uwazam ze 112 mph (180 km/h) jest mądrym i wystarczającym ograniczeniem jak na auto w tak niskim przedziale cenowym ale to tylko moje zdanie. Chyba ze ktos robi auto na tor to wiadomo ze z zasady musi zacząć dlubanie w silniku. Przyznam Alu ze ciekawą zacząłes dyskusję. Zrozumialem ze kupując V6 trzeba sie liczyc z tym ze nie zrobi sie z niego V8 od razu bo to tylko (aż) V6. Proszę traktować mój wpis z dystansem bo odnioslem sie tylko do wady ograniczenia i slabszego wału. To tylko moje zdanie. Nie mam ani V6 ani GT ale jakbym mial to podchodzilbym bardzo ostroznie do zdjecia ogranicznika.

Pozdrawiam i zycze udanej imprezy sylwestrowej :)


Mariusz :)

Obrazek

Awatar użytkownika
AluStar
Forumowicz
Posty: 2315
Rejestracja: 2008-09-09, 23:25
Model: GT500
Silnik: inny V8
Kontakt:

Re: Wady Mustanga V6 3,7 2011 Manual

Post autor: AluStar » 2011-12-28, 12:40

Prosze traktowac temat jako ciekawostka - poprostu znalazlo sie sporo art na ten temat.



Awatar użytkownika
AluStar
Forumowicz
Posty: 2315
Rejestracja: 2008-09-09, 23:25
Model: GT500
Silnik: inny V8
Kontakt:

Re: Wady Mustanga V6 3,7 2011 Manual

Post autor: AluStar » 2011-12-28, 13:36

- Wady:
do sprawdzenia w linku http://www.safercar.gov/" onclick="window.open(this.href);return false; :
- V 6 /8 05-09 - poduszki powietrzne ( do zlikwidowania w kazdym polskim serwisei forda - wgranie nowego softu - za free )
- cos tam cos tam
- GT500 rocznik 07 - padaja skrzynie - kleszczy bieg 1 2

O tych wiem .

Nie pisze zeby szkodzic lecz aby na to zwracac uwage .
Np Wada poduszek jest likwidowana zadarmo w Serwisach Forda w PL i to wazna informacaj .



Awatar użytkownika
AluStar
Forumowicz
Posty: 2315
Rejestracja: 2008-09-09, 23:25
Model: GT500
Silnik: inny V8
Kontakt:

Re: Wady Mustanga V6 3,7 2011 Manual

Post autor: AluStar » 2011-12-28, 14:44

pudel pisze:
AluStar pisze:T
- Wady:
do sprawdzenia w linku http://www.safercar.gov/" onclick="window.open(this.href);return false; :
-
Jak to sprawdzic bo nie potrafie sie odnalezc na tej stronie...
masz tam kilka kategorii
Badania Wady
http://www-odi.nhtsa.dot.gov/defects/index.cfm" onclick="window.open(this.href);return false;
Biuletyny serwisowe
http://www-odi.nhtsa.dot.gov/tsbs/" onclick="window.open(this.href);return false;
Zgloszone reklamacje itd ..
Pudel ty masz poduszka pasażera urywa glowe osobom ponizej 170 cm
( takze ten problem masz z glowy ;) )
i przednie reflektory przez ktore nic nie widac
Mustang GT 05-09

Niektore wady dotycza tylko danych rocznikow



Kuba
Członek Honorowy MKP
Posty: 1139
Rejestracja: 2008-12-18, 15:43
Model: S281 SC
Silnik: inny V8
Kolor: Wściekle czerwony
Lokalizacja:: Tak po środku.

Re: Wady Mustanga V6 3,7 2011 Manual

Post autor: Kuba » 2011-12-28, 17:07

AluStar pisze:
pudel pisze:
AluStar pisze:T
- Wady:
do sprawdzenia w linku http://www.safercar.gov/" onclick="window.open(this.href);return false; :
-
Jak to sprawdzic bo nie potrafie sie odnalezc na tej stronie...
masz tam kilka kategorii
Badania Wady
http://www-odi.nhtsa.dot.gov/defects/index.cfm" onclick="window.open(this.href);return false;
Biuletyny serwisowe
http://www-odi.nhtsa.dot.gov/tsbs/" onclick="window.open(this.href);return false;
Zgloszone reklamacje itd ..
Pudel ty masz poduszka pasażera urywa glowe osobom ponizej 170 cm
( takze ten problem masz z glowy ;) )
i przednie reflektory przez ktore nic nie widac
Mustang GT 05-09

Niektore wady dotycza tylko danych rocznikow
Z tymi reflektorami to faktycznie lipa. Kiepsko świecą. Długie są takie jak u mnie w Toyocie mijania.
A błędów jak to w nowych samochodach jest zawsze sporo. Tylko trzeba się do nich przyznać i zrobić akcję serwisową.



Awatar użytkownika
muarah
Stowarzyszenie MKP
Posty: 1330
Rejestracja: 2009-07-21, 13:00
Model: Mustang 351C, 1970
Silnik: inny V8
Kolor: hulla blue
Kontakt:

Re: Wady Mustanga V6 3,7 2011 Manual

Post autor: muarah » 2011-12-28, 17:31

OK., mimo wszzystko warto pisać o wadach, szczególnie wtedy gdy można coś poprawić albo gdy jakies wady są rzeczywiście mocno niebezpieczne - ale absolutnie i stanowczo zabrania się na tym forum zrażania kogokolwiek do jakiegokolwiek modelu mustanga :cisza:

Mimo wszystko ja do tych wad podchodzę z rezerwą, wszyscy chyba jesteśmy tutaj bo kochamy nasze auta za to, że są wyjątkowe a nie POZBAWIONE WAD ;)

Oczywiście najwięcej wad ma mój Mustang model 1970 ale nie zamieniłbym go na żaden inny choćby pozbawiony wad model.
Zresztą każdy samochód ma jakieś wady a najwięcej mają ich zazwyczaj modele przełomowe, do takich zaliczam nowego Mustanga V6 3.7L. Nie miałem przyjemności z manualną skrzynią w tym modelu. Uważam, że akurat w tym samochodzie automat jest bardzo na miejscu a te automaty o ile mi wiadomo są całkiem dobre. Gdybym miał z mojego doświadczenia wymienić największą wadę to wskazałbym na układ kierowniczy, dający zbyt mało czucia. Dlatego cieszę się, że akurat na taka modyfikację postawił Ford w modelu 2012 oferując w standardzie system EPAS (Electric Power Assist Steering) a jak to działa powiem Wam już za chwilę bo właśnie będę rejestrował takiego Mustanga 2012.
Co do ogranicznika prędkości to też mnie on nie przeraża, nie mam ambicji żeby po publicznych drogach jeździć ponad 200km/h, zresztą też mam SCT więc mogę wyłączyć ograniczenie w razie czego a co do awarii wału to po pierwsze nie wiem czy jest też problemem w automatach a po drugie to chyba nie jest aż tak częsty problem.
Silnik V6 3.7L jest moim zdaniem naprawdę bardzo dobry ale Mustang w tej wersji to nie ekstremalny Shelby tylko taki muscle car, którym można spokojnie jeździć na co dzień.
No a że jest przy tym całkiem fajny to i siłą rzeczy musi mieć kilka wad;) i to by było na tyle w temacie wad z mojej strony..


muarah

Awatar użytkownika
YoDa
Forumowicz
Posty: 964
Rejestracja: 2011-02-02, 10:43
Model: V6 3,7 2012
Silnik: V6 3.7
Kolor: Performance White
Kontakt:

Re: Wady Mustanga V6 3,7 2011 Manual

Post autor: YoDa » 2011-12-29, 09:46

Moim zdaniem mie ma złych samochodów , są tylko żli kierowcy !! A tych coraz więcej.....
Nie rozumiem natomiast po co wyciągać takie plotki z kilku dziesiętnych procenta awarii powstałych nie wiadomo z jakich przyczyn i w jakich warunkach.
Każdy model bez względu na markę i model jes w całej swojej karierze poprawiany , takie są wymogi rynku by często i szybko wypuszczać nowe modele a potem poprawiać i to że znajdzie się jakieś drobne niby wady często zpokrewnione przez konkurencję nie wpływają na popyt i sprzedaż.

Mnie tam dopóki nie zacina się pedał gazu jak w Toyotach i nie sypie się rozrząd jak w silnikach VM , nie leci pompa wtryskowa przy 200km/h w silnikach diesla BMW , nie wysiada układ hamulcowy podczas nagłego hamowania jak w Citroenach , nie dostaje częsci prosto w gębę jak w serwisach KIA i nie są produkowane w afryce północnej pod Paryżem jak Peugoty to się nie przejmuje ;)

Zresztą nie ważne co się mówi , ważne że się mówi. Każde słowo złe czy dobre to reklama , ja to tak traktuje.


Pozdrawiam
Yoda

Obrazek

Awatar użytkownika
RAFAŁ (GROSZEK)
Stowarzyszenie MKP
Posty: 2393
Rejestracja: 2009-03-28, 17:28
Model: był SN95 jest GT2011
Silnik: V8 5.0
Kolor: SREBRNY

Re: Wady Mustanga V6 3,7 2011 Manual

Post autor: RAFAŁ (GROSZEK) » 2012-01-09, 18:01

Kamil pisze:Jak już zaczęliście pisać wady o stangu 2011, to może do każdej generacji warto zrobić taki temat?
Chyba, że się wstydzicie :D.

/tak apropo ;P.

wady w mustangu 2011 jeszcze wszystkich nie rozpracowałem ale te podstawowe jakie dręczyły poprzednie roczniki starałem się uniknąć
i dlatego szukałem takiego który będzie miał
xenony
hamulce brembo
większe felgi
4 generacja 1994
błędów sporo
hamulce - ja mam założone wentylowane nawiercane i klocki ceramiczne i dawały radę na torze inni stali a ja jeździłem
niewytrzymała za to skrzynia ale to wina składającego niewymienił tulejek na nowe
światła - świecą jak postojówki ja mam założone cliry i enony o barwie żarówki aby się w oczy nie rzucały
zawieszenie w zasadzie jest proste ale ma jeden mankament sprężyna jest umiejscowiona w połowie wachacza i na nierównościach bardzo telepało tak jakbym miał coś odkręcone ale jak przeniosłem sprężynę na amortyzator jak prawdziwy mcperson to się uspokoiło i stał się miększy



Awatar użytkownika
pudel
Forumowicz
Posty: 1406
Rejestracja: 2008-11-07, 21:08
Model: 2002 V6,2007 V8
Silnik: V8 4.6
Kolor: Szary metalik & Torch red
Kontakt:

Re: Wady Mustanga V6 3,7 2011 Manual

Post autor: pudel » 2012-01-09, 18:10

RAFAŁ pisze:wady w mustangu 2011 jeszcze wszystkich nie rozpracowałem ale te podstawowe jakie dręczyły poprzednie roczniki starałem się uniknąć
i dlatego szukałem takiego który będzie miał
xenony
hamulce brembo
większe felgi
4 generacja 1994
błędów sporo
hamulce - ja mam założone wentylowane nawiercane i klocki ceramiczne i dawały radę na torze inni stali a ja jeździłem
niewytrzymała za to skrzynia ale to wina składającego niewymienił tulejek na nowe
światła - świecą jak postojówki ja mam założone cliry i enony o barwie żarówki aby się w oczy nie rzucały
zawieszenie w zasadzie jest proste ale ma jeden mankament sprężyna jest umiejscowiona w połowie wachacza i na nierównościach bardzo telepało tak jakbym miał coś odkręcone ale jak przeniosłem sprężynę na amortyzator jak prawdziwy mcperson to się uspokoiło i stał się miększy
RAFAŁ a jak jest w nowym mustangu z kwestią siedzenia które po wpuszczeniu kogoś do tyłu nie powracało na swoje miejsce tak jak mam teraz w GT? Naprawili to już?


GDYBY BÓG POPIERAŁ PRZEDNI NAPĘD - CHODZILIBYŚMY NA RĘKACH.....

Awatar użytkownika
RAFAŁ (GROSZEK)
Stowarzyszenie MKP
Posty: 2393
Rejestracja: 2009-03-28, 17:28
Model: był SN95 jest GT2011
Silnik: V8 5.0
Kolor: SREBRNY

Re: Wady Mustanga V6 3,7 2011 Manual

Post autor: RAFAŁ (GROSZEK) » 2012-01-09, 18:29

w nowym modelu siedzenie -nie powraca

ale w stary 4 gen. jest dobrze inna dźwignią się podnosi a inna ustawia pochylenie



Awatar użytkownika
Koral
Forumowicz
Posty: 2277
Rejestracja: 2009-01-02, 23:49
Model: GT CS8 +500HP
Silnik: V8 4.6
Kontakt:

Re: Wady Mustanga V6 3,7 2011 Manual

Post autor: Koral » 2012-01-09, 21:10

pudel pisze:a jak jest w nowym mustangu z kwestią siedzenia które po wpuszczeniu kogoś do tyłu nie powracało na swoje miejsce tak jak mam teraz w GT? Naprawili to już?
niestety nie, tez mnie to denerwuje.. siedzenia tez sie bodajze do konca nie klada.. inna wada to brak teleskopow pod maska, tylko podnoszona maska trzyma sie na pręcie -beznadzieja jak dla mnie..

nie wiem czy brak niezaleznego zawieszenia nalezy uznac za wade, mysle ze tak ,bo czasy sie zmieniaja, o ile taka konstrukcja pozwalala wygrywac schelby wyscigi 45lat temu to teraz wlasnie przez to archaiczne zawieszenie przegrywa na torze z konkurentami..

brak klimatronica to dla wielu w XXI wieku wada, mi to nie przeszkadza..

hamulce brembo w opcji, wg mnie GT powinien miec w standardzie chociaz na przód

moze przy wymienianiu wad wymieniajmy tez zalety, temat wg mnie powinien nazywac sie "wady i zalety mustanga".. wymienianie tylko wad jakos mi nie pasuje..


Koral tel.+48 792-33-55-65
http://www.facebook.com/US.AutoimportKS
Obrazek

Awatar użytkownika
Koral
Forumowicz
Posty: 2277
Rejestracja: 2009-01-02, 23:49
Model: GT CS8 +500HP
Silnik: V8 4.6
Kontakt:

Re: Wady Mustanga V6 3,7 2011 Manual

Post autor: Koral » 2012-01-09, 22:09

PaniC pisze:Zwłaszcza lepsze zawieszenie bardzo zmieniloby cene. Bo przeciez nie wazne jak bardzo głęboko przeszukasz internet, nie znajdziesz podobnego auta do mustanga w tych widełkach cenowych.
napewno ? camaro ma niezalezne zawieszenie ,hamulce brembo , ma silowniki pod maska, i sporo detali ktorych brak razi w mustangu a mimo to cene zarowno V6 jak i V8 maja podobna..

jesli sie myle popraw mnie, ale ZL1 czyli rywal GT500 o podobnej mocy wlasnei dzieki zawieszeniu uzyskal czas na torze w Nürburgring zblizony do Forda GT, Nissana GTR czy Porsche 911 Turbo S- a to juz superauta..http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_N" onclick="window.open(this.href);return false;ürburgring_Nordschleife_lap_times
skoro odwieczny rywal mustanga moze miec lepsze zawieszenie i bic rekordy to czemu Mustang ma miec dalej archaiczne ? to spore niedociagneicie wg mnie i moze dlatego camaro w 2010 pobilo juz znacznie mustanga w ilosci wyprodukowanych aut :(


Koral tel.+48 792-33-55-65
http://www.facebook.com/US.AutoimportKS
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „3.7 V6 2011 -”