Kupiłem mystanga V i... Co dalej?

Tu zajrzyj najpierw. Zebrane najważniejsze tematy z forum.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
reactor
Forumowicz
Posty: 103
Rejestracja: 2017-08-04, 16:46
Model: MUSTANG VI
Silnik: V6 3.7
Kolor: Shadow Black
Lokalizacja:: Sosnowiec

Kupiłem mystanga V i... Co dalej?

Post autor: reactor » 2017-11-18, 18:03

Właściwie, to jeszcze nic nie kupiłem, ale temat tak nazwałem, aby innym na przyszłość było łatwiej go odkopać... Przymierzam się do zakupu mustanga i prawdopodobnie będzie to od handlarza, bo tak to zazwyczaj się kończy... Mowa tu o Mustangu V generacji po lifcie V6 305KM. Myślę przeznaczyć na niego 60-70tyś i pytanie co dalej po zakupie? Proszę o informacje co należy zrobić/wymienić i ile to kosztuje zakładając, że kupimy w miarę sprawne auto, gdzie zawieszenie, silnik i skrzynia i buda będzie ok. Pytam tu o takie rzeczy jak przykładowo, rozrząd, filtry, oleje itp... Taki pakiet na start zaraz po zakupie. Ile to kosztuje i co w skład takiego pakietu wchodzi podstawowego?


Ford Mustang 3,7 V6 - 2017r

Awatar użytkownika
Stachu_xjr
Forumowicz
Posty: 1285
Rejestracja: 2009-04-10, 06:28
Model: GT 2016
Silnik: V8 5.0

Re: Kupiłem mystanga V i... Co dalej?

Post autor: Stachu_xjr » 2017-11-21, 18:21

torak pisze: Do czego służy mały czarny przycisk z lewej str. dźwigni zmiany biegów? Szukałem i nic nie znalazłem. Może nie umiałem go właściwie nazwać...

guzik z boku wajchy to O/D overdrive , czyli taka opcja np do holowania ze nie wrzuca najwyższego biegu i hamuje silnikiem
D (Drive) with Overdrive can be deactivated by pressing the transmission control switch on the right side of the shift handle.
• This position allows for all forward gears except Overdrive.
• O/D OFF lamp is illuminated.
• Provides engine braking.
• Use when driving conditions cause excessive shifting from O/D to other gears. Examples: city traffic, hilly terrain, heavy loads, trailer towing and when engine braking is required.
• To return to Overdrive mode, press the transmission control switch. The O/D OFF lamp will not be illuminated.
• Overdrive mode is automatically returned each time the key is turned off.



reactor
Forumowicz
Posty: 103
Rejestracja: 2017-08-04, 16:46
Model: MUSTANG VI
Silnik: V6 3.7
Kolor: Shadow Black
Lokalizacja:: Sosnowiec

Re: Kupiłem mystanga V i... Co dalej?

Post autor: reactor » 2017-11-22, 22:18

Poniżej lista kilkunastu pytań, które mogą być nurtujące nowego nabywce mustanga

1. Rozrząd silnika czy jest w na łańcuszku w wersji V6 i V8? Jeśli nie to jaki koszt jest wymiany jego? jakiej firmy elementy są polecane i ile kosztuje usługa wymiany rozrządu?
Łańcuszek zarówno w V6 jak i V8.wymiana prosta i raczej niema z tym problemu , jeżeli chodzi o zużycie to raczej jest trwały

2. Olej silnikowy jaki lać i w jakiej ilości v6 i v8?
tak jak pisze na korku 5w20 lub 5w30 , marka oleju co kto woli , przykładowy wątek -olej do coyota viewtopic.php?f=185&t=10673&p=181589&hi ... .0#p181589" onclick="window.open(this.href);return false;

3. Olej do skrzyni manualnej i automatycznej jaki i ile? olej do skrzyni

4. Ile i jakie wersje skrzyni biegów można spotkać? Gdzie odszukać informacje o swojej skrzyni biegów?
Informacje o skrzyni biegów możesz na plakietce znajdującej się po otworzeniu drzwi kierowcy z prawej strony, na ćwiartce. Dla 4.0 V6 może to być 5R55S (AT) lub T50D (MT)
5. Olej do dyferencjału/mostu jaki lać i w jakiej ilości?

6. Płyn hamulcowy jaki polecacie i w jakiej ilości go zakupić?

7. Orientacyjne koszty kompletu hamulców (tarcze, zaciski) przód i tył. Jakiej firmy najlepiej się sprawdza?

8. Orientacyjne koszty OC przy zniżce maksymalnej V6 i V8?

9. Jaki interfejs zakupić do diagnostyki samochodu na własną rękę? Który najlepiej współpracuje i daje najwięcej możliwości?

10. Filtry powietrza, klimy, oleju, benzyny... Jaki koszt i czy standardowe produkty (np firmy Filtron), czy może jakieś konkretne, lepsze?

11. Jaki akumulator do V6 i V8?

12. Jakie świece, kable, cewka zapłonowa? Jakiej firmy i typy?

13. Jakie polecacie opony zarówno na lato jak i ziem? Rozmiarówka i producent.

14. Jakiej jakości jest ogólnie blacha? Czy z ocynkiem? Gdzie są wrażliwe miejsca i podatne korozji miejsca? Czy auto ma problem z korozją?

15. Gdzie często zaglądać, co sprawdzić i kontrolować? Słabe punkty Vg V6 i V8*

16. Jak dodatkowo zabezpieczyć auto przed kradzieżą? Czy to na co dzień, czy też w garażu na noc... Jakieś pomysły?


Ford Mustang 3,7 V6 - 2017r

Awatar użytkownika
Rockmancar
Forumowicz
Posty: 201
Rejestracja: 2016-11-02, 00:03
Model: New Edge
Silnik: V6 3.8
Kolor: Bright Atlantic Blue
Lokalizacja:: Konin
Stajnia: Stajnia Wielkopolska

Re: Kupiłem mystanga V i... Co dalej?

Post autor: Rockmancar » 2017-11-22, 22:55

Nie wiem, czy chodzi o całą V gen czy tylko przedlifta, czy tylko polifta. Opisałem przedlifta, ale jeśli chodzi o polifta to teraz będzie łatwiej znaleźć potrzebne info.

1. Łańcuszek zarówno w V6 jak i V8.
2. Najlepiej Motorcrafta. Wszystkie pojemności płynów są w instrukcji. Dla 4.0 jest to trochę ponad 5l https://lmr.com/products/mustang-fluid- ... -2005-2009" onclick="window.open(this.href);return false;
3. Ponownie https://lmr.com/products/mustang-fluid- ... -2005-2009" onclick="window.open(this.href);return false;
4. Informacje o skrzyni biegów możesz na plakietce znajdującej się po otworzeniu drzwi kierowcy z prawej strony, na ćwiartce. Dla 4.0 V6 może to być 5R55S (AT) lub T50D (MT)
5. Znów tutaj https://lmr.com/products/mustang-fluid- ... -2005-2009" onclick="window.open(this.href);return false;
6. Żeby być spokojnym: dwa litry.
7. Orientacyjnie 1000-1500zł
8. Bardzo różnie, zapytaj ubezpieczyciela, wpisz w porównywarkę.
9. Programator SCT
10. -
11. Polecam Centre ;)
12. Jest mnóstwo świec i kabli WN, które będą nawet lepsze od oryginałów. Wiele świec pasuje do kilkudziesięciu lub nawet kilkuset modeli aut.
13. Dunlop, Pirelli, na zimę świetne są Nokiany. Temat rzeka.
14. Zależy czy i gdzie był puknięty i jak dobrze go naprawili. Ogólnie jest sporo włókna szklanego, więc sama karoseria nie rdzewieje. Ocynk jest. Nie ma problemów z korozją.
15. Przy zakupie należy obejrzeć wszystko to, co przy typowym aucie.
16. Konserwacja podwozia odpowiednim preparatem jest najlepszym dodatkowym zabezpieczeniem. W garażu na noc ciepły i miękki kocyk oraz sianko.

Link do pojemności płynów po lifcie:
https://lmr.com/products/mustang-fluid- ... -2010-2014" onclick="window.open(this.href);return false;

Nie siedzę w V gen, ale no przepraszam, większość tych informacji można znaleźć za pomocą znajomości angielskiego i przeglądarki google :/ Reszta pytań to takie ogólne, odpowiedź pasuje do większości samochodów. Polecam umówić się z kimś kto ma S197 na jakąś pogawędkę, podjechać na zlot, podpytać o te rzeczy. Na pewno ktoś wytłumaczy. Nie pytaj o zalety, pytaj o wady, żebyś się na nie przygotował. Zalety sam odkryjesz później ;)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Spis treści”