Pomocy zablokował sie klucz w stacyjce

Moje boje, czyli poprawiamy fabrykę... - Gotowe Poradniki . Zanim zaczniesz nowy temat - PRZECZYTAJ TO

Moderatorzy: pluzz, alski

ODPOWIEDZ
Szosti
Młodszy Forumowicz
Posty: 33
Rejestracja: 2012-02-15, 11:46
Model: V6 2008
Silnik: V6 4.0
Kolor: Srebrny Czarne pasy

Pomocy zablokował sie klucz w stacyjce

Post autor: Szosti » 2016-01-26, 20:34

Witam
Prosze o pomoc zablokował mi sie klucz w stacyjce i nie mogę wyciągnąć!! Próbowałem zamontować sam rolete co jest przy skrzyni biegów w automacie bo wcześniejszy użytkownik wyrwał ja.

Prosze o Pomoc



Awatar użytkownika
lamina
Stowarzyszenie MKP
Posty: 1005
Rejestracja: 2012-05-28, 20:54
Model: GT390 1968
Silnik: inny V8
Kolor: Highland Green
Lokalizacja:: Pruszków/Pisz
Stajnia: Stajnia Mazowiecka

Re: Pomocy zablokował sie klucz w stacyjce

Post autor: lamina » 2016-01-26, 20:37

Szosti pisze:Witam
Prosze o pomoc zablokował mi sie klucz w stacyjce i nie mogę wyciągnąć!! Próbowałem zamontować sam rolete co jest przy skrzyni biegów w automacie bo wcześniejszy użytkownik wyrwał ja.

Prosze o Pomoc
czy przypadkiem nie zostawiles biegu na innej pozycji niz "P" tylko na niej wyjmiesz kluczyk, moze byc tez tak że przy montowaniu rolety gdzieś docisnąłęś czujnik pozycji "P"



Szosti
Młodszy Forumowicz
Posty: 33
Rejestracja: 2012-02-15, 11:46
Model: V6 2008
Silnik: V6 4.0
Kolor: Srebrny Czarne pasy

Re: Pomocy zablokował sie klucz w stacyjce

Post autor: Szosti » 2016-01-26, 22:57

Z tym sie uporalem teraz drugi problem wynikną ze nie mogę zmienić biegu kluczyk wyciągnięty juz został i za każdym razem normalnie funkcjonuje :(



Szosti
Młodszy Forumowicz
Posty: 33
Rejestracja: 2012-02-15, 11:46
Model: V6 2008
Silnik: V6 4.0
Kolor: Srebrny Czarne pasy

Re: Pomocy zablokował sie klucz w stacyjce

Post autor: Szosti » 2016-01-26, 23:20

Okej zrobione dzięki za pomoc :D



Awatar użytkownika
siara
Stowarzyszenie MKP
Posty: 1248
Rejestracja: 2009-02-26, 00:38
Model: 2015 GT
Silnik: V8 5.0
Kolor: Black

Re: Pomocy zablokował sie klucz w stacyjce

Post autor: siara » 2016-01-26, 23:55

Tak napisales ze nie wiadomo tak naprawde jaki byl u ciebie problem i jak go rozwiazales...



.3lite
Forumowicz
Posty: 414
Rejestracja: 2014-01-06, 01:13
Model: 2015 GT
Silnik: V8 5.0

Re: Pomocy zablokował sie klucz w stacyjce

Post autor: .3lite » 2016-01-26, 23:56

Trzeba było kupić S550. Tam nie ma takich problemów, ponieważ nie ma stacyjki :hyhy:



Szosti
Młodszy Forumowicz
Posty: 33
Rejestracja: 2012-02-15, 11:46
Model: V6 2008
Silnik: V6 4.0
Kolor: Srebrny Czarne pasy

Re: Pomocy zablokował sie klucz w stacyjce

Post autor: Szosti » 2016-01-27, 00:38

siara pisze:Tak napisales ze nie wiadomo tak naprawde jaki byl u ciebie problem i jak go rozwiazales...
Problem stworzylemcsobie w jakiś sposób sam ,a mianowicie chciałem zmienić rolete ozdobna bez wyciągania całego mechanizmu , zeby było łatwiej.Jestem w posiadaniu jednego więcej a w dodatku kompletnego ,No wiec postanowiłem wyciągnąć z tego dodatkowego rolete i przełożyć ja do mechanizmu który był normalnie juz od początku zamontowany i tam napotkałem schody.. Podczas próby wyciągania i otworzenia całego mechanizmu wyskoczył mi sworzeń ,który ma za zadanie zwalniać srebrny przycisk na manetce zmiany biegów. Okazało sie jednak po dalszym rozbieraniu ze było uszkodzone wczesniej tak samo jak czujnik położenia. Po kilku nieudanych próbach i złożeniu to w jedna całość stwierdziłem ze wymienię ten stary na zastępczy. Zanim to zrobiłem przepialem tylko wtyczki elektryczne i stacyjka zwolniła kluczyk wiec zabrałem sie za wymianę całego mechanizmu na działający. Okazało sie jednak ze cięgno nowego mechanizmu było w złej pozycji. Po ustawieniu cięgna zaczęło wszystko działać. :D stary mechanizm mogę tylko zostawić na części lub do nauki :rotfl: wymiana starego mechanizmu na nowy zajęła godzinę z rozebraniem części samochodu a samodzielna próba naprawy starego zajęła 4-5 godzin ...

Nie mam doświadczenia z naprawami samochodów a tym bardziej z takimi zaawansowanymi mniej lub bardziej..moze i troche sie pognalem z motyka na słońce ale wydaje mi sie ze wszystkiego można sie nauczyć i mam z tego satysfakcję ze powoli coś po trochu tobie sam,wiec czasem prosze o wybaczenie za moje głupie czasem oczywiste pytania ale inaczej nie mogę tym bardziej ze rzadko bywam w domu a na mechanike poświęcam niestety jesze mało czasu zbyt mało.. :zalamany:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Jak to zrobić - Gotowe poradniki”