Czy stać mnie na auto swoich marzeń?

Co tam Panie w polityce ?

Moderator: horse

Loken
Posty: 0
Rejestracja: 2015-09-25, 08:03

Czy stać mnie na auto swoich marzeń?

Post autor: Loken » 2016-05-22, 17:36

Witam.

Od dzieciństwa marzyło mi się nietypowe auto, nie jakieś bmw czy opel. Aż któregoś dnia zobaczyłem amerykańskie muscle cars, i od razu się zakochałem. Wiedziałem że kiedy w końcu będę kupować auto będzie to jeden z nich. Dorosłem, marzenie pozostało lecz niestety nie zarabiam miliona rocznie tak jak chciałem, domu z garażem nie mam tylko sobie mieszkam w zwykłym bloku. Mimo tego zaparłem się w sobie i praktycznie uzbierałem sumę potrzebną na zakup mojego marzenia. Przeglądałem oferty i spodobało mi się kilka aut:
http://otomoto.pl/oferta/ford-mustang-3 ... aa5101c994" onclick="window.open(this.href);return false;
http://otomoto.pl/oferta/ford-mustang-g ... 7341026f45" onclick="window.open(this.href);return false;
http://otomoto.pl/oferta/ford-mustang-m ... 311cc40f70" onclick="window.open(this.href);return false;
http://allegro.pl/show_item.php?item=61 ... f23115dfdd" onclick="window.open(this.href);return false;
http://allegro.pl/show_item.php?item=61 ... 549737c18c" onclick="window.open(this.href);return false;
Im bliżej kupna tym więcej wątpliwości. Czy aby na 100% mnie na takie auto stać? Garaż odpada więc musiałbym go stawiać pod domem albo na parkingu obok bloku. Więc tu dochodzi strach przed kradzieżą/uszkodzeniem+150zł co miesiąc. Miesięczny przebieg robiłbym raptem 500km więc to nie jest aż tak dużo. Jednak totalnie nie mam pojęcia jakie wydatki wiążą się z takim autem. Niestety nie mam gdzie zasięgnąć rady, ponieważ każdy kto usłyszał o moich planach pukał się w czoło i mówił "a wiesz że to pali 30l/100km, a wiesz że te auta się tak psują, a wiesz że Ci go po tygodniu ukradną". Czy jest ktoś kto mógłby mi przybliżyć z czym muszę się liczyć kupując auto-marzenie? Jakie wydatki na mnie czekają, czego się spodziewać? Będę wdzięczny za każdą możliwą pomoc, radę.

Pozdrawiam wszystkich :)



Awatar użytkownika
Rezor
Forumowicz
Posty: 1624
Rejestracja: 2015-03-19, 13:33
Model: SN95 GT
Silnik: V8 5.0
Kolor: Niebieski

Re: Czy stać mnie na auto swoich marzeń?

Post autor: Rezor » 2016-05-22, 19:12

1. Jak masz 100k zł na samochód to dobrze, żebyś kupił/wynajął garaż w okolicy, albo parking strzeżony. Już nawet nie chodzi o kradzież ale ludzi boli jak ktoś spełnia marzenia i lubią im te marzenia oznaczyć... Nie wiem ile zarabiasz ale na AC z 5% wartości samochodu rocznie byś musiał wyłożyć.
2. Co do samych kradzieży. Kradzione są raczej samochody bardzo popularne. Co najwyżej ktoś Ci może gwizdnąć felgi ale świat amerykanów w Polsce a nawet w europie jest dość mały więć tylko idiota by próbował opchnąć cokolwiek z tego samochodu w kraju a nawet okolicach.
3. Ten challenger z v6 to krowa. Mam 300C z tym silnikiem i jestem zadowolony z niego jako auto rodzinne ale na trasie nie oczekuje od niego, że w ciągu momentu rozpędzi się do 200km/h
4. 30l/100km... Zastanawia mnie zawsze skąd ludzie biorą te wartości. Ja jak mówie, że mustang spala mi 14-16l 95ki, a 300c wychodzi mi w okolicy 16-21l lpg to wszyscy robią wielkie oczy bo przecież to duży litraż i skoro 1.4 spala 6l a 1.8 spala już 8l to przecież 5.0 powinno z 50... Możesz im odpukać w czoło i powiedzieć, że słyszeli jak coś dzwoni ale nie wiedzą gdzie
5. Amerykańskie samochody to ten specyficzny typ samochodów który wybiera się sercem, portfelem, a na samym końcu rozsądkiem. Ja zawsze powtarzam, że Polskie ulice są smutne. Ludzie kupując samochód wciąż na niego patrzą przez pryzmat lat w których internet to był taki budynek przy szkole i warto było poprawić, że mówi się internat. W tych samych czasach wybierano samochód POTENCJALNIE najmniej awaryjny i z dobrym dostępem do części. Teraz mamy internet, e-commerce i inne. Czasem części wychodzą nawet sporo taniej niż w Octavi czy Passacie. Jedynie czas...


Mój mustang jest jak pies:
Ciągle się z nim bawię
Kobieta wypomina ile mam przez niego wydatków i problemów
Dzieci go lubią
Matka ma go dość bo przeorał jej podwórko
Ojciec zwie bo olał mu kostkę na podjeździe
Znajomi wciąż muszą o nim wysłuchiwać

Awatar użytkownika
VinyL
Młodszy Forumowicz
Posty: 39
Rejestracja: 2016-04-25, 18:13

Re: Czy stać mnie na auto swoich marzeń?

Post autor: VinyL » 2016-05-22, 20:15

Loken

Marzenia trzeba spełniać, życie jest jedno... ;)
Przeglądałem te oferty, ktore wkleiłeś... Wszystko młode auta z b.niskim przebiegiem, podejrzanie niskim, jak na auta z USA... :oczami:
Tylko 1 oferta ma podany numer VIN, a to podstawa przy kupnie auta u Wujka Sama :D, bo wiadomo będzie czy auto nie miało pięknego buuumm w historii :D. Zawsze proś o numer VIN od handlarza i sprawdzaj np. tutaj https://www.carfax.eu/pl?gclid=CJWNlseh ... cgodP54OAw" onclick="window.open(this.href);return false;.
Wydasz parę groszy, ale wiedzę posiądziesz bezcenną przed ewentualnym zakupem i próbie ukrycia jakiegoś poważnego zdarzenia drogowego... ;)
Powodzenia :ok:



Acolt
Młodszy Forumowicz
Posty: 38
Rejestracja: 2014-10-03, 10:47
Model: GT s550
Silnik: V8 5.0
Kolor: Kona Blue
Lokalizacja:: Leszno
Stajnia: Stajnia Wielkopolska

Re: Czy stać mnie na auto swoich marzeń?

Post autor: Acolt » 2016-05-23, 09:09

Witam,

Też mieszkam w bloku, też nie zarabiam miliona rocznie i zbierałem kupe czasu na marzenie. I żadne gadanie mnie nie powstrzymało ^^
1. Parking pod moim blokiem mają również 24h taksówkarze- dobra gadka i miły uśmiech załatwiły sprawe- sprzawdź czy gdzieś niedaleko nie masz taxi;)
2. Rezor ma racje, takie auto ukraść to głupota, conajwyżej porysują, a na to można wykupić miniAC (sam mam) za 1400 PLN rocznie.
3. Spalanie wcale nie jest takie wielkie. Oczywiście powtórzę po tłumie "w takim aucie nie mówi się o spalaniu", ale co się oszukiwać, wiedza nie zaszkodzi. Spokojna jazda zgodnie z przepisami to w trasie 7 litrów (v6 3,7l) po mieście spokojnie zamknę się w 10-12. Czasem jednak dusza pragnie adrenaliny, więc średnie komputer mi pokazuje 16.
4. I znów poprę Rezora. Auto kupujesz sercem, potem portfelem. rozsądek budzi się jak już auto stoi na parkingu :P



Loken
Posty: 0
Rejestracja: 2015-09-25, 08:03

Re: Czy stać mnie na auto swoich marzeń?

Post autor: Loken » 2016-05-23, 13:14

Bardzo dziękuję za odpowiedzi. Dziwne jest to że najwięcej strachu powoduje u mnie myśl że ktoś mi auto specjalnie porysuje niż ukradnie. Znajomy kiedyś mi się pochwalił że wyrył swoje imię na aucie "bo jak go stać na takie cudo to i na lakier będzie" heh. A jest chyba najspokojniejszą osobą jaką znam. Niestety wiem że wartość AC będzie kolosalna więc się z tym pogodziłem. Myślę nawet nad założeniem jakiejś dobrej instalacji LPG bo wychodzę z założenia że lepiej przejechać 200km na gazie niż 100km na Pb. Dodatkowo poczytałem i zacząłem się zastanawiać czy nie skorzystać z pomocy kogoś z forum i nie sprowadzić sobie auta. Wtedy problem z VINem by się rozwiązał chyba. Czy jest duża różnica w dźwięku i spalaniu między v6 a v8? Rozsądek mówi v6, serce v8 zwłaszcza po tym jak kiedyś ją usłyszałem z bliska :) Parkingu pod blokiem z taksówkami nie mam, ale mam za to posterunek Policji :D Czy mieliście jakieś drobne wydatki które was zaskoczyły? Chodzi mi głównie o rzeczy które powinno się kupować/robić żeby dobrze się trzymało autko a nie rdzewiało. Czy nie jest też problemem że auto będzie stało w zimie na ulicy/parkingu? Czy jakiś pokrowiec coś by tu pomógł?



Awatar użytkownika
Rezor
Forumowicz
Posty: 1624
Rejestracja: 2015-03-19, 13:33
Model: SN95 GT
Silnik: V8 5.0
Kolor: Niebieski

Re: Czy stać mnie na auto swoich marzeń?

Post autor: Rezor » 2016-05-23, 14:51

Loken pisze:Znajomy kiedyś mi się pochwalił że wyrył swoje imię na aucie "bo jak go stać na takie cudo to i na lakier będzie" heh. A jest chyba najspokojniejszą osobą jaką znam.
Miałem jednego takiego w technikum. Jak powybijał koledze szyby w samochodzie bo u niego się nie przelewa, a tamten jak ma samochód to na szyby będzie miał, to zgarnęła go policja... Szczęka mi opadła jak do szkoły przyjechali jego rodzice z awanturą, że muszą burżuazji za luksusy płacić i że przez nich na ulicy będą mieszkać. Co tacy ludzie mają w głowach?!
Loken pisze:A jest chyba najspokojniejszą osobą jaką znam.
Bez urazy ale gratuluje w takim razie znajomych :zdziwko:
Loken pisze: Dodatkowo poczytałem i zacząłem się zastanawiać czy nie skorzystać z pomocy kogoś z forum i nie sprowadzić sobie auta.
Popatrz sobie co na stanie mają forumowicze ewentualnie śmiało mogę polecić MAXa. Może nie udało się wspólnymi siłami sprowadzić wymarzonego samochodu ale doceniam jego podejście i zaangażowanie :).
Loken pisze:Rozsądek mówi v6, serce v8 zwłaszcza po tym jak kiedyś ją usłyszałem z bliska
Jeśli zakochałeś się w V8 to zakup V6 Cię nie zadowoli. To będzie nie do końca spełnione marzenie. Ja półśrodkom mówię stanowcze nie :P
Loken pisze:Czy mieliście jakieś drobne wydatki które was zaskoczyły?
Tu sie wstrzymam od zabrania głosu :wstyd:


Mój mustang jest jak pies:
Ciągle się z nim bawię
Kobieta wypomina ile mam przez niego wydatków i problemów
Dzieci go lubią
Matka ma go dość bo przeorał jej podwórko
Ojciec zwie bo olał mu kostkę na podjeździe
Znajomi wciąż muszą o nim wysłuchiwać

Awatar użytkownika
andi74
Forumowicz
Posty: 1165
Rejestracja: 2014-05-30, 17:37
Model: GT S550 GT350 Mod
Silnik: V8 5.0
Kolor: Szary Metalik
Lokalizacja:: EU/PL

Re: Czy stać mnie na auto swoich marzeń?

Post autor: andi74 » 2016-05-23, 22:07

Panowie tez pierwszy czerwony to moj jest w galeri zdjec

a przebieg niski bo koniem smigam jak jestem na urlopie w Polsce a ze teraz dopiero w lipcu bede to wstawilem do komisu bo nad morze i tak calej rodziny do niego nie wsadze
jak sprzedam to chce kupic sobie pod choinke V8



Awatar użytkownika
VinyL
Młodszy Forumowicz
Posty: 39
Rejestracja: 2016-04-25, 18:13

Re: Czy stać mnie na auto swoich marzeń?

Post autor: VinyL » 2016-05-23, 22:49

andi74 pisze:Panowie tez pierwszy czerwony to moj jest w galeri zdjec

a przebieg niski bo koniem smigam jak jestem na urlopie w Polsce a ze teraz dopiero w lipcu bede to wstawilem do komisu bo nad morze i tak calej rodziny do niego nie wsadze
jak sprzedam to chce kupic sobie pod choinke V8

To miło, że kolega z klubu auto sprzedaje... :ok: . Wklej numer VIN w ogłoszenie ( jak to robią porządni sprzedajacy na ebay.com ) pewnie każdy potencjalny kupiec marzy by poznać historię auta kiedy jeździło w USA ;).

P.S. Tak na marginesie to z oferty nr 2 zniknął VIN z ogłoszenia :D . Ciekawe czemu... ? :P



Awatar użytkownika
TPS
Forumowicz
Posty: 372
Rejestracja: 2014-12-11, 08:45
Model: 2008 GT
Silnik: V8 4.6
Kolor: Taki jak u Zygzaka McQueena
Lokalizacja:: Ućć
Kontakt:

Re: Czy stać mnie na auto swoich marzeń?

Post autor: TPS » 2016-05-30, 21:31

Loken pisze:Czy mieliście jakieś drobne wydatki które was zaskoczyły? Chodzi mi głównie o rzeczy które powinno się kupować/robić żeby dobrze się trzymało autko a nie rdzewiało.
Drobne wydatki - niech pomyślę ;-)

CAI plus program u Pawła
Rozpórka
Nowe opony
Światła asymetryczne z CCFL plus p/mgielne z CCFL
Sekwencja tył u Pawła
Dwa komplety świateł tył

Wszystko to było kupione bo nie było wyjścia, tzn żeby autko się trzymało ;-)


"Nigdy nie jest zbyt późno na szczęśliwe dzieciństwo"

tiger122
Posty: 0
Rejestracja: 2016-05-30, 21:32
Model: Mach I
Silnik: V6 3.8
Kolor: czarny

Re: Czy stać mnie na auto swoich marzeń?

Post autor: tiger122 » 2016-05-30, 22:37

Od czego są kredyty? Oczywiście trzeba brać w bakach, a nie jakieś chwilówki czy coś takiego. Można też odkładać :)



Awatar użytkownika
speedster
Forumowicz
Posty: 509
Rejestracja: 2011-12-05, 23:38
Model: 93' Mustang LX 5.0
Silnik: V8 5.0
Kolor: Titanium Frost

Re: Czy stać mnie na auto swoich marzeń?

Post autor: speedster » 2016-05-31, 01:03

Bierz V8! Jak auto marzeń to tylko takie...
zmienisz wydech i włosy będą stawać dęba wszystkim dookoła ;)



Awatar użytkownika
Rezor
Forumowicz
Posty: 1624
Rejestracja: 2015-03-19, 13:33
Model: SN95 GT
Silnik: V8 5.0
Kolor: Niebieski

Re: Czy stać mnie na auto swoich marzeń?

Post autor: Rezor » 2016-05-31, 08:40

speedster pisze:Bierz V8! Jak auto marzeń to tylko takie...
zmienisz wydech i włosy będą stawać dęba wszystkim dookoła ;)
A te na głowie będą się jeżyć! :super:


Mój mustang jest jak pies:
Ciągle się z nim bawię
Kobieta wypomina ile mam przez niego wydatków i problemów
Dzieci go lubią
Matka ma go dość bo przeorał jej podwórko
Ojciec zwie bo olał mu kostkę na podjeździe
Znajomi wciąż muszą o nim wysłuchiwać

Wave
Młodszy Forumowicz
Posty: 20
Rejestracja: 2016-01-12, 19:10

Re: Czy stać mnie na auto swoich marzeń?

Post autor: Wave » 2016-12-08, 20:19

Właśnie, takie pytanie ile kosztują asymetryczne światła do mustanga z roku 2006 i do takiego z 2013? Zastawiam się nad rocznikiem, z 2006 roku mi się najbardziej podobają(poza tymi starszymi), a zarazem chciałbym coś młodszego, nowszego.
Tylko właśnie koszta z tymi lampami asymetrycznymi oraz żółtymi kierunkami z tyłu. Ile coś takiego kosztuje?



eitb
Forumowicz
Posty: 150
Rejestracja: 2011-11-06, 19:39
Model: V6
Silnik: V6 3.7
Kolor: Szary

Re: Czy stać mnie na auto swoich marzeń?

Post autor: eitb » 2016-12-08, 20:24

w 2013 z przodu jest soczewka, więc można załóżyć soczewke z przesłoną i po problemie. Większej zabawy wymagają światła z tyłu, tutaj już do kolegi caniggia :)



Awatar użytkownika
lamina
Stowarzyszenie MKP
Posty: 1005
Rejestracja: 2012-05-28, 20:54
Model: GT390 1968
Silnik: inny V8
Kolor: Highland Green
Lokalizacja:: Pruszków/Pisz
Stajnia: Stajnia Mazowiecka

Re: Czy stać mnie na auto swoich marzeń?

Post autor: lamina » 2016-12-08, 20:43

eitb pisze:w 2013 z przodu jest soczewka, więc można załóżyć soczewke z przesłoną i po problemie. Większej zabawy wymagają światła z tyłu, tutaj już do kolegi caniggia :)
Soczewka ma farycznie odcinke



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wszystko poza Mustangiem”