Do młodych kierowców - ile % SWOJEJ kasy wydaliście na auto?

O mustangu i o nas

Moderator: Hans

Ile procent wszystkich oszczędności wydałeś na Mustanga?

Ponad 50%
16
55%
35-50%
5
17%
25-25%
1
3%
20-25%
2
7%
Poniżej 20%
5
17%
 
Liczba głosów: 29

ZAM
Posty: 5
Rejestracja: 2017-12-30, 13:04
Model: Jeszczeniekupiony
Kolor: Czerwony

Do młodych kierowców - ile % SWOJEJ kasy wydaliście na auto?

Post autor: ZAM » 2018-09-10, 11:15

Cześć,
mam 24 lata, całą kasę zarobioną własnymi rękami, planuję zakup samochodu.
Czego bym nie kupił za +-20k to będę niezadowolony. Mustangi zawsze mi się podobały, no i marzy mi się min. 300 kuców.
Pytanie - dołożyć do 50-55k i kupić młodszy samochód (Mustang 3.7 rok 2011-2012) z odpowiednią mocą czy kupić, np. 20-letnie BMW, z którego i tak będę średnio zadowolony za połowę tej kasy...

No i tu pytanie do Was, młodzi kierowcy. Ile % swojej całej kasy wyłożyliście na samochód? 50% wszystkich oszczędności to IMO głupota lub... ogromna pasja do motoryzacji :)

Proszę nie wypowiadajcie się w temacie ci, którym dali rodzice. Interesują mnie osoby, które wszystkiego dorabiają się same w wieku do 25 lat.

Pozdro!



Awatar użytkownika
Gocu
Młodszy Forumowicz
Posty: 41
Rejestracja: 2017-10-10, 15:47
Model: 2013 GT
Silnik: V8 5.0
Kolor: czarny

Re: Do młodych kierowców - ile % SWOJEJ kasy wydaliście na a

Post autor: Gocu » 2018-09-10, 14:22

Cześć. Mnie nie było stać na konia, dlatego wziąłem go w leasing (pracuję na własnej działalności). Zastanawiałem się nad 2013 V6 vs V8, ale stwierdziłem, że "dołożę" już na taki, jaki mi się marzy.



Online
Awatar użytkownika
Michał P.
Forumowicz
Posty: 1652
Rejestracja: 2017-06-07, 11:18
Model: Mustang V GT/CS
Silnik: V8 5.0
Kolor: Czerwony
Lokalizacja:: Zabrze
Stajnia: Stajnia Górny Śląsk

Re: Do młodych kierowców - ile % SWOJEJ kasy wydaliście na a

Post autor: Michał P. » 2018-09-10, 15:31

Wszystko zależy ile czasu musiałbyś dozbierać do V6 3.7l , jakie wyrzeczenia musiałbyś podjąć. U mnie to inaczej wyglądało, uzbierałem budżet i zacząłem rozglądać się za autami, które się zmieszczą w nim, opcji było pare, wybór padł na 2012r. V6 3.7l.


Mustang 3.7l - 2012 Black Beauty 2017 - 2021
Mustang 5.0 l - GT/VS 2012 2021 -

Awatar użytkownika
daniellomax
Młodszy Forumowicz
Posty: 78
Rejestracja: 2017-01-31, 10:54
Model: 2011
Silnik: V6 3.7
Kolor: Sterling Gray

Re: Do młodych kierowców - ile % SWOJEJ kasy wydaliście na a

Post autor: daniellomax » 2018-09-10, 21:26

Do tego wieku przeważnie siedzi sie w szkole(studia) dlatego tez nie ma takiego opracowanego sposobu jak dorobić się w takim wieku. Ja pracując od 20 roku życia(ucząc sie zaocznie) odkładałem po 10 tysięcy rocznie i tak wypracowałem sobie budżet na zakup Mustanga po 6 latach(zakup w 2016) i wydałem 100% oszczędności z myśla ze to najodpowiedniejszy moment na spełnienie marzenia. Później kiedy zacznie sie poważniejsze życie nie da rady odłożyć takich pieniędzy.
Ostatnio zmieniony 2018-09-10, 22:50 przez daniellomax, łącznie zmieniany 1 raz.



Mustang 3.7 Manual
Obrazek
- Wydech Pypes Bomb
- Rozpórka kielichów Górny Sport Garage
- RTR wachacze tył + panhard

Awatar użytkownika
Ka3u7
Młodszy Forumowicz
Posty: 88
Rejestracja: 2018-05-03, 22:42
Model: Gt
Silnik: V8 4.6
Kolor: Biały
Lokalizacja:: Orzesze

Re: Do młodych kierowców - ile % SWOJEJ kasy wydaliście na a

Post autor: Ka3u7 » 2018-09-10, 23:19

Unas bylo podobnie praca budowa dzieci i spelnienie moto-marzenia



Awatar użytkownika
daniellomax
Młodszy Forumowicz
Posty: 78
Rejestracja: 2017-01-31, 10:54
Model: 2011
Silnik: V6 3.7
Kolor: Sterling Gray

Re: Do młodych kierowców - ile % SWOJEJ kasy wydaliście na a

Post autor: daniellomax » 2018-09-10, 23:24

Rezor pisze:
daniellomax pisze:Do tego wieku przeważnie siedzi sie w szkole(studia)
Ja w tym wieku już miałem stałe źródło dochodu, mustanga, dwie córki i studiowałem :D
To wygrałeś :) widać jesteś bardzo obrotnym człowiekiem. Moje takie odczucia są względem rynku pracy to na ogół nie jest łatwo zdobyć dużą kwotę pieniedzy w takim wieku by spokojnie przeznaczyć je tylko na zakup drogiego samochodu. Widzę to po mojej ekipie w pracy są to ludzie wieku 25-40 lat dla nich zakup auta za 10 tysięcy jest naprawde mega wyzwaniem. Dlatego uważam że jednak badziej to pojedyńcze przypadki kiedy komuś pięniadze przyjdą z łatwościa w takim wieku z własnej pracy bez pomocy innych. Przyznam sie że mieszkam z rodzicami na wsi przez to odpadaja koszty mieszkania, to sprawia że mogłem sobie zaoszczędzić na wymarzone auto, inaczej wątpie bym dał radę zgromadzić taki budżet w 6 lat.

Wiadomo ludzie potrafią być na tyle kreatywni by stworzyć sobie takie możliwości, chociażby własna firma która trafia idalnie w odbiorców generując pokaźne zyski.



Mustang 3.7 Manual
Obrazek
- Wydech Pypes Bomb
- Rozpórka kielichów Górny Sport Garage
- RTR wachacze tył + panhard

Feniks
Forumowicz
Posty: 417
Rejestracja: 2016-01-16, 06:31
Model: GT Premium
Silnik: V8 5.0
Kolor: Ruby Red

Re: Do młodych kierowców - ile % SWOJEJ kasy wydaliście na a

Post autor: Feniks » 2018-09-11, 05:15

A nie lepiej zainwestować oszczędności i kupic Mustanga powiedzmy za 3-4 lata. Pomyśl nad biznesem, zarób kase i będziesz miał łatwiej z utrzymaniem auta itd.
To oczywiście moja "podpowiedź" czy posłuchasz to nie wiem, ale chciałem taką opcje wrzucić :) Może ktoś ma jeszcze jakąś inna?

Pozdrawiam



InfidelPL
Młodszy Forumowicz
Posty: 64
Rejestracja: 2017-11-08, 16:24
Model: poszkiwany

Re: Do młodych kierowców - ile % SWOJEJ kasy wydaliście na a

Post autor: InfidelPL » 2018-09-11, 06:30

Ciekawe pytanie. Jeszcze swojego konia nie mam. I mimo że przez ostatnie kilka lat znacząco poprawiła się moja sytuacja finansowa i mam okazję zarobić duże pieniądze (oczywiście jak dla kogo ) to z uwagi na budowę domu, a to już ostatnia prosta, nie miałem okazji dokonać zakupu. Wiem jednak że jak tylko zamknę sprawę budowy to intensywnie poszukuje zwierza. Zresztą, żona moja chce go tak jak i ja więc myślę że pójdzie na niego ok 80% oszczędności. Warto. Spełnione marzenia nie maja ceny.



wachacz
Młodszy Forumowicz
Posty: 49
Rejestracja: 2009-09-20, 16:33
Model: 2005
Silnik: V6 4.0
Kolor: mineral grey

Re: Do młodych kierowców - ile % SWOJEJ kasy wydaliście na a

Post autor: wachacz » 2018-09-11, 08:53

Ja jak kupowałem pierwszego mustanga to, miałem 25lat pracowałem na budowie na czarno, pojechałem po auto 250 km , długo zbierałem i wydałem prawie wszystkie pieniądze zostało mi tylko na paliwo żeby wrócić , nie zastanawiałem sie co będzie dalej tylko wiedziałem że dam rade. Jeździłem nim 7 lat co dziennie przez cały rok dopóki pani mi nie wymusiła na skrzyżowaniu i poszedł na żyletki. Tylko że nie miałem jeszcze rodziny.



Matt84
Forumowicz
Posty: 680
Rejestracja: 2016-03-20, 15:11
Model: 2013
Silnik: V6 3.7

Re: Do młodych kierowców - ile % SWOJEJ kasy wydaliście na a

Post autor: Matt84 » 2018-09-11, 12:56

Nie patrz na % oszczędności, ale na swoje dochody i wydatki w najbliższej perspektywie i ogólnie swoją sytuację majątkową.

Jeżeli masz swój dach nad głową i dobrze płatną, stabilną robotę, która pozwoli Ci się "odkuć" w miarę szybko (czyli uzbierać znowu sumę, jaką obecnie masz oszczędzoną), to możesz wydać prawie wszystko co masz nie ryzykując wiele. Jeżeli dopiero się ogarniasz w życiu (w tym wieku to normalne), będziesz potrzebował kupić mieszkanie, dom, pracę masz jako-tako płatną albo wcale i brak perspektyw na dużą poprawę, to wydawanie więcej niż połowy oszczędności będzie raczej mało rozsądne. Nie zgodzę się, że "później może być trudniej odłożyć" – u wielu przychodzi taki moment w życiu zawodowym, że kasa zaczyna się pojawiać w bardzo satysfakcjonujących ilościach i wtedy jest moment na kupno zabawek :) Być może tak się stanie i u Ciebie za parę lat.

Na "zachodzie" popularna jest zasada kupowania samochodu za 6-12 miesięcznych wynagrodzeń (netto). Ja w nią wierzę, choć wiem, że w Polsce jest trudniejsza do przestrzegania dla wielu. Polacy kochają samochody i wydają na nie o wiele więcej, niż rozsądek podpowiada, często kosztem mieszkania w beznadziejnym miejscu, z mamusią, kosztem wyjazdów, sportów i innych przyjemności w życiu.

Podsumowując: patrz na to tak, jak bank patrzy oceniając Twoją zdolność kredytową. Nie ile masz oszczędzone, ale jakie masz bieżące dochody i ile Ci zajmie odbudowanie oszczędności.



Awatar użytkownika
robin
Stowarzyszenie MKP
Posty: 601
Rejestracja: 2015-11-15, 23:21
Model: S550
Silnik: V8 5.0
Lokalizacja:: Bydgoszcz
Stajnia: Stajnia Bydgoszcz

Re: Do młodych kierowców - ile % SWOJEJ kasy wydaliście na a

Post autor: robin » 2018-09-11, 15:53

fajna zasada...bardzo rozsadnie



ZAM
Posty: 5
Rejestracja: 2017-12-30, 13:04
Model: Jeszczeniekupiony
Kolor: Czerwony

Re: Do młodych kierowców - ile % SWOJEJ kasy wydaliście na a

Post autor: ZAM » 2018-09-11, 17:40

Matt84 pisze:Jeżeli dopiero się ogarniasz w życiu (w tym wieku to normalne), będziesz potrzebował kupić mieszkanie, dom, pracę masz jako-tako płatną albo wcale i brak perspektyw na dużą poprawę, to wydawanie więcej niż połowy oszczędności będzie raczej mało rozsądne.
No właśnie dopiero "ogarniam się życiowo", chociaż ja z tych, którzy zawsze myśleli o pieniądzach i robili coś w tym kierunku od małolata. Bez niczyjej pomocy mam już sumkę, której nie ma wielu rówieśników (nie licząc bananowców, którym domy i mieszkania kupują rodzice). Do wszystkiego dochodzę sam i dlatego też staram się myśleć przyszłościowo - najpierw dom, dzieci, potem fajna fura. To rozsądne podejście. Chciałbym postawić dom bez kredytu, staram się uruchomić własne (póki co małe) biznesy internetowe.

Z drugiej strony - czas nie posuwa się do tyłu. Młodość powolutku ucieka, nie będę żałował za 5-10 lat, że jednak nie kupiłem teraz i nie poszalałem sobie? Na dom jeszcze długo będę zbierał. Jaki jest sens kupowania fajnego, szybkiego samochodu w wieku 35-40 lat? Takie zabawki nie powinny być dla młodszych? :)

Mam straszny dylemat związany z kupnem samochodu. Co nie kupię za kwotę niższą niż 50k to będę niezadowolony. Jednak V8, a przynajmniej 300km w 3.7 nie wychodzi z głowy i myślę, że się tego nie pozbędę.

Cieszę się, że temat się podoba :)



Krystian75
Młodszy Forumowicz
Posty: 97
Rejestracja: 2017-06-08, 08:40
Model: GT CS 2008
Silnik: V8 4.6
Kolor: biały
Lokalizacja:: NIECHORZE
Stajnia: Stajnia Pomorze
Kontakt:

Re: Do młodych kierowców - ile % SWOJEJ kasy wydaliście na a

Post autor: Krystian75 » 2018-09-11, 19:26

:przestraszony: 35 40 lat co ty wypisujesz to sa małolaty :rotfl: sam kupiłem sobie v8 na 40 lat :rotfl:



Awatar użytkownika
kaktus
Forumowicz
Posty: 176
Rejestracja: 2017-04-09, 11:19
Model: GT/CS
Silnik: V8 5.0
Kolor: Czarny/cabrio
Lokalizacja:: Gdańsk

Re: Do młodych kierowców - ile % SWOJEJ kasy wydaliście na a

Post autor: kaktus » 2018-09-11, 20:53

A to 40 latek musi jeździć dieslem w kombi?
Mi trójka z przodu ucieknie w przyszłym roku. V8 będzie gotowa pod koniec miesiąca.
Przynajmniej wyroslem już z wariactwa na drodze które u młodszych kierowców często się spotyka.
Obecnie jeżdżę ponad 300 konnym autem i mam przyjemność że spokojnej jazdy mając w pamięci że jak trzeba to tira bez zadyszki wyprzedze



Awatar użytkownika
andi74
Forumowicz
Posty: 1165
Rejestracja: 2014-05-30, 17:37
Model: GT S550 GT350 Mod
Silnik: V8 5.0
Kolor: Szary Metalik
Lokalizacja:: EU/PL

Re: Do młodych kierowców - ile % SWOJEJ kasy wydaliście na a

Post autor: andi74 » 2018-09-11, 23:16

moj pierszy konik przy 40 na liczniku byl czerwono krwisty my 2014

zona stwierdzila ze czerwony to dla malolata i wymienilem na szary my2013 bylo lepiej ale wyrwalem shelbi v8 czyli prawdziwy meski V8 przy 44

a teraz zaraz przy 45 bende sie bujal cabrio my2015 w szarosci i moze tez na 2 lata zostanie w stajni
Ostatnio zmieniony 2018-09-12, 14:05 przez andi74, łącznie zmieniany 1 raz.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Garaż”