Przeróbka świateł z tyłu stangu z 94 roku

nasze modyfikacje

Moderatorzy: mcgan, Pavulon_, Rezor, stang232, celibad, pluzz, Przemek64

Awatar użytkownika
pudel
Forumowicz
Posty: 1406
Rejestracja: 2008-11-07, 21:08
Model: 2002 V6,2007 V8
Silnik: V8 4.6
Kolor: Szary metalik & Torch red
Kontakt:

Post autor: pudel » 2009-11-11, 18:35

Dzisiaj dowiedziałem się że w Holandii jednak są legalne czerwone światła jeżeli fabryka seryjnie wyprodukowała samochód z takimi więc szybko udałem się do mechanika który przerobił w mgnieniu oka wszystko na standard :D konik jest piękny a ja czuję absolutną błogość i zadowolenie ;)


GDYBY BÓG POPIERAŁ PRZEDNI NAPĘD - CHODZILIBYŚMY NA RĘKACH.....

Awatar użytkownika
stang232
Forumowicz
Posty: 2121
Rejestracja: 2008-12-12, 15:16
Model: stang'95
Silnik: V8 5.0
Kolor: czarny
Lokalizacja:: Bełchatów
Stajnia: Stajnia Łódzka

Post autor: stang232 » 2009-11-12, 14:53

pudel pisze:w Holandii jednak są legalne czerwone światła
No to tylko pozazdrościć...


Obrazek

likuziak
Posty: 7
Rejestracja: 2009-11-06, 00:25
Model: (SN 95) Gt 5.0 / manual Rok 1995
Silnik: inny V6
Kolor: yellow

Post autor: likuziak » 2009-11-16, 23:54

Hi,
u nas w Germanii tez legalne sa te lampy,(zaleznie chyba od rocznika i robiacego pierwszy przeglad lub jego chumoru), bo u mnie takie sa -(czerwone), legalnie wpisane do dowodu rej., ale zastanawiam sie nad pomaranczowymi, bo niektorzy jadacy za mna czasem nie kapuja ze to co na czerono miga to kierunkowskaz, boje sie ze mi kiedys ktos w D... wjedzie... :D
Pozdrowienia!



Krokodyl
Posty: 6
Rejestracja: 2010-01-11, 22:42
Model: Mustang 2003
Silnik: V6 3.7
Kolor: Biala perla

Post autor: Krokodyl » 2010-01-12, 15:33

Witam

Niedawno kupilem stanga 2003 rok i juz pierwszego dnia Blue zabrali mi dowod (brak wstecznego, brak przeciwmgielnego, czerwone kierunki, przyciemniane szyby). Misiu przywalil sie tez do swiatel przednich, ze bez homologacji europejskiej sa ale kazal mi pod sciane podjechac, sprawdzil, ze sa symetryczne i odpuscil chociaz w Polandzie asymetryczne obowiazuja. Wszystko to pierwszego dnia jak jeszcze nie przerejestrowalem auta w Szczecinie a kupione od goscia z Lomzy :kwasny: Dowod odeslany do Lomzy.

Usunalem juz wszystkie usterki techniczne i zrobilem przeglad na te tylko usterki (diagnosta powiedzial, ze przednie swiatla w pelnym przegladzie by nie przeszly).

Czy moge zarejestrowac auto u siebie w Szczecinie bez starego dowodu rejestracyjnego? Pytalem i powiedziala mi baba, ze nie ale nie mogla mi podac podstawy prawnej. Moze ktos z Was tak mial i jednak mozna.

Po drugie boje sie ze za te swiatla przednie zaraz mnie znowu Policaj zatrzyma wiec planuje je zmienic. Czy ktos z Was widzial swiatla z homologacje EU do stanga 2003? Ewentualnie podpowiedzi.

Dzieki i pozdrawiam


My Little Ponny

Awatar użytkownika
Magic
Forumowicz
Posty: 864
Rejestracja: 2008-07-20, 20:17
Model: RTR 2012
Silnik: V6 3.7
Kolor: BLACK
Lokalizacja:: Oleśnica
Stajnia: Stajnia Dolny Śląsk
Kontakt:

Post autor: Magic » 2010-01-12, 21:17

Krokodyl, z tobą to jest inna sytuacją bo ty masz lampy chińskie co już je dyskwalifikuje, bo mają one chińską homologacje czyli niczego nie mają... powiem tak po wielu latach doświadczeń w tuningu, policja ma wielki uraz i nakaz usuwania jakiś tam kombinowane wynalazki a ten twój z wyglądu bardzo drażni ich...

podejrzewam że seryjnego by nie zatrzymali, pod warunkiem że masz zrobione kierunki pomarańczowe i wsteczny...


Obrazek

paytoplay
Forumowicz
Posty: 404
Rejestracja: 2009-05-04, 00:08
Silnik: V6 3.7
Kolor: Sterling Grey
Kontakt:

Post autor: paytoplay » 2010-01-12, 21:49

nie ma sie co przejmowac, mi tez zabrali za to samo co Tobie, prawda jest taka ze jak nie bedziesz mial lamp ze znaczkiem homologacji UE to bedziesz zdany na "widzimisie" kazdego policjanta z osobna. Sa mądrzejsi i głupsi, ja liczę ze będę spotykał tych mądrzejszych, bo lamp ze znaczkiem nie mam :).

A co ciekawe, jak ostatnio przechodziłem "badania techniczne" to przednie lampy pomimo symetryczne i SAE to nie wzbudzały kontrowersji bo wbiłem w nie żarówki w5w i niby mam pozycyjne... Za to przyczepił mi sie do tylnych :| ze nie maja homologacji i w ogóle ze co to za dziwne pozycyjne co się zapala na żółto przy kierunkowskazie... gosc mi z góry powiedzial ze pojazd nie przejdzie "badania", ale powiedział również, że zapyta kolegę czy podejmie się "zbadania auta". Kolega zbadał pozytywnie... za 100 zł :]


CO TO ZA KRAJ ?!


Bart

ODPOWIEDZ

Wróć do „21 przeróbki”