Automatyczne blokowanie drzwi podczas jazdy

Moderatorzy: mcgan, Pavulon_, stang232, celibad, pluzz, SECHUBU

SilverTM
Młodszy Forumowicz
Posty: 65
Rejestracja: 2015-07-24, 08:28
Model: GT
Silnik: V8 5.0
Kolor: Ruby Red

Automatyczne blokowanie drzwi podczas jazdy

Post autor: SilverTM » 2016-04-05, 08:06

Hej czy może wiecie jak włączyć automatyczne blokowanie drzwi? I czy w ogóle jest taka opcja? Oraz drugie pytanie o opcję komfortowe wycieraczki ... w instrukcji cisza w internecie też nie udało mi się znaleźć odpowiedzi.



Awatar użytkownika
veeefour
Forumowicz
Posty: 1578
Rejestracja: 2016-02-25, 18:48
Model: 2015 GT Fastback US
Silnik: V8 5.0
Kolor: Race red AT
Kontakt:

Re: Automatyczne blokowanie drzwi podczas jazdy

Post autor: veeefour » 2016-04-05, 17:10

I dokladnie tez tak jest w modelu 2015. Pytanie o wycieraczki musisz doprecyzowac.



SilverTM
Młodszy Forumowicz
Posty: 65
Rejestracja: 2015-07-24, 08:28
Model: GT
Silnik: V8 5.0
Kolor: Ruby Red

Re: Automatyczne blokowanie drzwi podczas jazdy

Post autor: SilverTM » 2016-04-05, 21:16

Co do blokowania drzwi znalazłem owszem możliwość automatycznej blokady ale po przypadkowym odblokowaniu drzwi ( otworzę drzwi z pilota i ich fizycznie nie otworzę to po jakimś czasie się auto zamknie samo ) Chodzi mi o najprostszą opcję czyli ruszam z miejsca autem i drzwi się ryglują :) A co do wycieraczek w menu mam do aktywowania opcję " komfortowe wycieraczki " i nawet ta świetnie napisana instrukcja obsługi nic nie wyjaśnia ... Włączyłem i nie odczułem jakiegoś lepszego komfortu ... nie wiem powinny wycierać szyby w rytm muzyki czy jak :D



Awatar użytkownika
veeefour
Forumowicz
Posty: 1578
Rejestracja: 2016-02-25, 18:48
Model: 2015 GT Fastback US
Silnik: V8 5.0
Kolor: Race red AT
Kontakt:

Re: Automatyczne blokowanie drzwi podczas jazdy

Post autor: veeefour » 2016-04-05, 21:31

Masz AUTO-RELOCK i AUTO-UNLOCK. To sa rozne sprawy.

RELOCK zamknie spowrotem drzwi jezeli odryglujesz i nie otworzysz drzwi kierowcy przez 45s.
AUTOUNLOCK sam zamyka drzwi po ruszeniu.

Ustawia sie to w Settings>Vehicle>Locks a tam sa takie opcje(tak jest w wersji USA):
Autounlock - check enabled or uncheck disabled
Mislock - check enabled or uncheck disabled
Relock - check enabled or uncheck disabled
Remote Unlock All Doors or Driver First
Switch Inhibit - check enabled or uncheck disabled
Jezeli czegos nie ma to Ford znowus cos zmienil dla EU i ja o tym nie wiem.

Co do komfortowych wycierazek to proste pytanie czy masz czujnik deszczu?
W kazdym przypadku dwie opcje:
Opcja 1: "When your vehicle speed increases, the interval between wipes will decrease" to znaczy tyle, ze im szybciej jedziesz tym wolniej machaja.
Opcja 2: czujnik deszczu.
Ostatnio zmieniony 2016-04-05, 22:50 przez veeefour, łącznie zmieniany 1 raz.



kkk
Forumowicz
Posty: 290
Rejestracja: 2015-02-10, 13:18
Model: 2015 Fastback
Silnik: V8 5.0
Kolor: Black

Re: Automatyczne blokowanie drzwi podczas jazdy

Post autor: kkk » 2016-04-05, 21:46

veeefour pisze: Jezeli czegos nie ma to Ford znowus cos zmienil dla EU i ja o tym nie wiem.
Nie ma tego w EU.



Awatar użytkownika
veeefour
Forumowicz
Posty: 1578
Rejestracja: 2016-02-25, 18:48
Model: 2015 GT Fastback US
Silnik: V8 5.0
Kolor: Race red AT
Kontakt:

Re: Automatyczne blokowanie drzwi podczas jazdy

Post autor: veeefour » 2016-04-05, 21:52

Moze tak byc, nie mam jak porownac, moge jedynie napisac co mam u siebie :beta:



Awatar użytkownika
Xwili
Stowarzyszenie MKP
Posty: 645
Rejestracja: 2016-01-17, 02:12
Model: ecoboost '16
Kolor: race red
Lokalizacja:: Dębica
Stajnia: Stajnia Podkarpacka

Re: Automatyczne blokowanie drzwi podczas jazdy

Post autor: Xwili » 2016-04-05, 22:16

veeefour pisze:Co do komfortowych wycierazek to proste pytanie czy masz czujnik deszczu?
W kazdym przypadku dwie opcje:
Opcja 1: "When your vehicle speed increases, the interval between wipes will decrease" to znaczy tyle, ze im szybciej jedziesz tym wolniej machaja.
Opcja 2: czujnik deszczu.
Chyba raczej im szybciej jedziesz tym szybciej machają, a dokładniej krótszy jest czas między kolejnymi machnięciami ;)
No bo jaki sens w wolniejszym wycieraniu szyby przy szybszej jeździe :zdziwko:


Dziecko od mężczyzny odróżnia wyłącznie cena jego zabawek.

Awatar użytkownika
veeefour
Forumowicz
Posty: 1578
Rejestracja: 2016-02-25, 18:48
Model: 2015 GT Fastback US
Silnik: V8 5.0
Kolor: Race red AT
Kontakt:

Re: Automatyczne blokowanie drzwi podczas jazdy

Post autor: veeefour » 2016-04-05, 22:29

"When your vehicle speed increases, the interval between wipes will decrease" - Kiedy predkosc twojego pojazdu rosnie, czestotliwosc pracy wycieraczki maleje.

Prosto piszac - im szybciej jedziesz tym maja dluzsze przerwy w machnieciach. Nic nie jest tam napisane o szybkosci machania. Szybkosc machania ustawiasz przelacznikiem.
Dluzsza przerwa...wolniej/rzedziej machaja.

A sens jest taki zeby ci przy 200kmh nie machaly za szybko bo moga doslownie cos "zaslonic" przy takiej predkosci. Wiatr wtedy robi za 5 bieg wycieraczek.
Zrob taki prosty test. Wlacz wycieraczki na staly bieg jedz 50 i zobacz jak szybko machaja. Przyspiesz do 150 i wyraznie machaja wolniej...nie, to nie od wiatru(chociaz pewnie troche z oporem walcza.). Mialem to juz w Oplu z 2006r.

EDIT. Chociaz jak poczytasz to mozna to dwojako rozumiec. Jezeli jest to fukcja ktora dziala zwiekszajac machniecia wraz z predkoscia to np stoisz w korku to nie macha wcale, a sie chociaz 10kmh ruszysz to zaczna wtedy wycierac. Z drugiej strony to moze byc do pewnego stopnia bo przy 250 to by musialy juz "wirowac".
To tak, moza byc rpzumiane w druga strone. Ale tak personalnie to stojac w korku zaleje mi cala szybe bo nie bedzie wycierac to nie zobaczysz , ze juz wszyscy pojechali ;)
Ostatnio zmieniony 2016-04-05, 23:14 przez veeefour, łącznie zmieniany 1 raz.



Kaspergillus
Młodszy Forumowicz
Posty: 39
Rejestracja: 2016-02-05, 10:32
Model: 2016 GT
Silnik: V8 5.0
Kolor: Ruby red

Re: Automatyczne blokowanie drzwi podczas jazdy

Post autor: Kaspergillus » 2016-04-05, 23:09

veeefour pisze:"When your vehicle speed increases, the interval between wipes will decrease" -


Ja to rozumiem raczej tak, ze ze wzrostem prędkości interwal(przerwa) pomiędzy machnieciami maleje czyli machają cześciej.



Awatar użytkownika
veeefour
Forumowicz
Posty: 1578
Rejestracja: 2016-02-25, 18:48
Model: 2015 GT Fastback US
Silnik: V8 5.0
Kolor: Race red AT
Kontakt:

Re: Automatyczne blokowanie drzwi podczas jazdy

Post autor: veeefour » 2016-04-05, 23:15

Kaspergillus pisze:
veeefour pisze:"When your vehicle speed increases, the interval between wipes will decrease" -


Ja to rozumiem raczej tak, ze ze wzrostem prędkości interwal(przerwa) pomiędzy machnieciami maleje czyli machają cześciej.

Nie, interwał to nie przerwa tylko wystepowanie(odleglosc pomiedzy). Zapraszm do slownika PWN ;)
Wiem, moze byc mylace.



Awatar użytkownika
Xwili
Stowarzyszenie MKP
Posty: 645
Rejestracja: 2016-01-17, 02:12
Model: ecoboost '16
Kolor: race red
Lokalizacja:: Dębica
Stajnia: Stajnia Podkarpacka

Re: Automatyczne blokowanie drzwi podczas jazdy

Post autor: Xwili » 2016-04-05, 23:19

Pisząc ostatni komentarz nie chodziło mi raczej o tłumaczenie tej linijki tekstu z angielskiego, napisałem z własnego doświadczenia,
ustawiam wycieraczki na pozycję auto, jak nie pada to wycieraczki w ogóle nie pracują, jak pada to wycieraczki pracują,
im szybciej jadę, tym częściej wycierają szybę bo jest na niej więcej wody, jak zwolnię albo zatrzymam się na światłach to wycieraczki pracują wolniej
ale mam jeszcze do tego czujnik deszczu więc może dlatego tak to działa

a jeśli miałbym tłumaczyć z angielskiego to zwrot "interval between wipes" oznacza dla mnie w wolnym tłumaczeniu odstęp między machnięciami ;)
ale nie upieram się, bo nie jestem anglikiem i nie znam angielskiego.

A wracając do sedna to dalej nie wiemy czy opcja "komfortowe wycieraczki" to własnie to o co się tu spieramy :kwasny:


Dziecko od mężczyzny odróżnia wyłącznie cena jego zabawek.

Kaspergillus
Młodszy Forumowicz
Posty: 39
Rejestracja: 2016-02-05, 10:32
Model: 2016 GT
Silnik: V8 5.0
Kolor: Ruby red

Re: Automatyczne blokowanie drzwi podczas jazdy

Post autor: Kaspergillus » 2016-04-05, 23:21

veeefour pisze:
Kaspergillus pisze:
veeefour pisze:"When your vehicle speed increases, the interval between wipes will decrease" -


Ja to rozumiem raczej tak, ze ze wzrostem prędkości interwal(przerwa) pomiędzy machnieciami maleje czyli machają cześciej.

Nie, interwał to nie przerwa tylko wystepowanie(odleglosc pomiedzy). Zapraszm do slownika PWN ;)
Wiem, moze byc mylace.


No właśnie o to chodzi. Jeśli "odległość pomiędzy" maleje to znaczy ze machają cześciej.

Xwili masz racje. Nie spierajmy sie o nomenklaturę. Z mojego doświadczenia tez wnioskuje ze im szybciej jadę to szybciej mi machają. Niestety jeszcze nie w mustangu bo ciagle czekam, ale inne koncerny właśnie tak to rozwiązują.



Awatar użytkownika
Xwili
Stowarzyszenie MKP
Posty: 645
Rejestracja: 2016-01-17, 02:12
Model: ecoboost '16
Kolor: race red
Lokalizacja:: Dębica
Stajnia: Stajnia Podkarpacka

Re: Automatyczne blokowanie drzwi podczas jazdy

Post autor: Xwili » 2016-04-05, 23:27

no u mnie puki co też jeszcze nie w mustangu :kwasny:
w mustangu dopiero będę sprawdzał, choć w takim aucie nie będzie to miało znaczenia czy wycierają automatycznie, czy nie :D


Dziecko od mężczyzny odróżnia wyłącznie cena jego zabawek.

Awatar użytkownika
veeefour
Forumowicz
Posty: 1578
Rejestracja: 2016-02-25, 18:48
Model: 2015 GT Fastback US
Silnik: V8 5.0
Kolor: Race red AT
Kontakt:

Re: Automatyczne blokowanie drzwi podczas jazdy

Post autor: veeefour » 2016-04-05, 23:28

Xwili pisze:Pisząc ostatni komentarz nie chodziło mi raczej o tłumaczenie tej linijki tekstu z angielskiego, napisałem z własnego doświadczenia,
ustawiam wycieraczki na pozycję auto, jak nie pada to wycieraczki w ogóle nie pracują, jak pada to wycieraczki pracują,
im szybciej jadę, tym częściej wycierają szybę bo jest na niej więcej wody, jak zwolnię albo zatrzymam się na światłach to wycieraczki pracują wolniej
ale mam jeszcze do tego czujnik deszczu więc może dlatego tak to działa

a jeśli miałbym tłumaczyć z angielskiego to zwrot "interval between wipes" oznacza dla mnie w wolnym tłumaczeniu odstęp między machnięciami ;)
ale nie upieram się, bo nie jestem anglikiem i nie znam angielskiego.

A wracając do sedna to dalej nie wiemy czy opcja "komfortowe wycieraczki" to własnie to o co się tu spieramy :kwasny:
Tez nie jestem ale uzywam na codzien. To moze byc mylace bo tez "interval" to nie do konca to samo co "interwał". W jezyku ang jest to czasem stosowane odmiennie.
W czwartek mam goscia z UK, jego zona naucza angielskiego. Poprosze o pomoc - juz nie raz mi dziwne rzeczy tlumaczyla.
Na 100% interwał to nie przerwa, to wystepowanie. To tak jakby pisac o wystepowaniu zjawiska i o przerwie w wystepowaniu.

A wracajac do meritum to moze to dzialac odmiennie w zaleznosci, czy jest czujnik deszczu czy nie. Czujnik deszczu bedzie regulowal natezenie pracy w zaleznosci od ilosci wody.
Co wtedy z "speed dependant wipers"? I u mnie w Oplu wlasnie tak bylo. Tak do 150 kontrolowal to czujnik deszczu, potem juz pracowaly co raz wolniej i nie od ilosci wody.

Wlasnie nie wiem o co sie spieramy(semantyka), u siebie w Koniu ja tego w ogole tez nie widze zeby cokolwiek z predkoscia sie zmienialo. ;) A w sumie czujnik deszczu to mnie tylko zawsze denerwowal.

I ja osobiscie uwazam, ze KOMFORT to moze byc albo wylaczanie czujnika deszczu albo "wycieraczek do predkosci", w zaleznosci od wyposazenia(czy czujnik deszczu jest czy nie).



SilverTM
Młodszy Forumowicz
Posty: 65
Rejestracja: 2015-07-24, 08:28
Model: GT
Silnik: V8 5.0
Kolor: Ruby Red

Re: Automatyczne blokowanie drzwi podczas jazdy

Post autor: SilverTM » 2016-04-06, 07:42

Co do zamka to jeszcze raz poszukam. Jest kilka opcji, nie zauważyłem tego, nie ma tego i jest ale źle przetłumaczone z angielskiego na polski. Ale co jak co instrukcje poprzednich aut było w nich przeważnie za dużo informacji a w fordzie "tłumaczenie" wygląda jak by do końca nie wiedzieli co mają tłumaczyć z usa a co będzie finalnie w aucie. I chyba stąd takie krzaczki. Tylko co dziwne w elektronicznej wersji instrukcji już jest V2 ( wersja druga zaaktualizowana ) tylko dalej nie znalazłem przydatnych informacji :D



ODPOWIEDZ

Wróć do „VI Generacja (2015- ... )”