Stan kierownicy w Mustangu

Moderatorzy: mcgan, Pavulon_, stang232, celibad, pluzz, SECHUBU

ODPOWIEDZ
gentile
Młodszy Forumowicz
Posty: 26
Rejestracja: 2023-07-04, 13:25
Model: 3.7 2017
Silnik: V6 3.7
Kolor: Lightning Blue
Lokalizacja:: Gdańsk

Stan kierownicy w Mustangu

Post autor: gentile » 2023-12-03, 11:38

Jestem przed decyzją zakupu V6 z 20017 z przebiegiem deklaratywnym 75 000km. Przebieg potwierdzony Carfaxem, nie stwierdzono problemów. Zastanawia mnie jednak nieadekwatny do przebiegu stan kierownicy, której poszycie jest w w paru punktach jakby przetarte, naddarte. Wygląda tak jakby kierowca jeździł w rękawiczkach z papieru ściernego i zadarł punktowo powierzchnię. Nie jest wyślizgane na całej powierzchni, jak to jest przy dużych przebiegach ale właśnie uszkodzone w konkretnych punktach. Ciekawi mnie przyczyna i czy należy się tym niepokoić. Link do fotki z ogłoszenia, niestety nie zrobiłem dokładniejszej ale cos tam widać. Auto puknięte w drzwi kierowcy, kurtyny odpalone, poszła szyba.

https://ireland.apollo.olxcdn.com/v1/fi ... 920x0;q=70



krosster
Forumowicz
Posty: 876
Rejestracja: 2014-12-01, 22:15
Model: BULLITT 2008
Silnik: V8 4.6
Kolor: highland green
Lokalizacja:: Gliwice
Stajnia: Stajnia Górny Śląsk
Kontakt:

Re: Stan kierownicy w Mustangu

Post autor: krosster » 2023-12-04, 09:34

myśle że dużo zależy od kierowcy jak trzyma ręce itd, aczkolwiek teraz trafiła mi sie perełka z przebiegiem ok 73k km i tam kierownica jest w idealnym stanie.
Sprowadzam mustangi od 2015 i naprawiłem/sprzedałem ich naprawde dużo, pierwszy raz w życiu mam mustanga którego kupiłem i jest bezwypadkowy, wszystkie
elementy blacharskie to oryginał ! wszystkie elementy mają pierwszy lakier, środek auta w bardzo dobrym stanie, nic nie odchodzi żaden chrom itd
sama blacha nie ma wgniotek czy rysek, ktoś naprawde dbał o to auto ma nowe opony 18 cali całoroczne, to jest bogatsza wersja base ma większe koła spoiler na klapie, fotel kierowcy elektryczny,
zderzak tył wsadzony premium, tarcze i klocki wyglądają na nowe, ja wymieniłem olej w skrzyni, silniku, nabita klimatyzacja, zrobiona zbieżność.
Nie ma takich v6 w Polsce.. dzisiaj pewnie wystawie go na otomoto cena 96 tysięcy na fv23% gdyby ktoś był zainteresowany
aha wsiadać i jechać, auto jest przygotowane i zarejestrowane, można wziąć na niego leasing a prywatna osoba z racji fv jest zwolniona z podatku 2%
Lampy przerobione w HD Customs z kierunkiem sekwencyjnym oraz przeciwmgielnym. Wrzucę mu jeszcze Polski język jak ktoś zainteresowany to zapraszam do kontaktu.

link z USA
https://www.copart.com/lot/51797913



gentile
Młodszy Forumowicz
Posty: 26
Rejestracja: 2023-07-04, 13:25
Model: 3.7 2017
Silnik: V6 3.7
Kolor: Lightning Blue
Lokalizacja:: Gdańsk

Re: Stan kierownicy w Mustangu

Post autor: gentile » 2023-12-04, 10:11

Primary damage - "undercarriage". Czyli zawieszenie było walnięte. Pytanie jak poważnie...Carfax jak rozumiem czysty, wcześniej przygód nie miał? Widziałem kilka takich tylko po minimalnym hailowaniu (grad), potem patrzę w Carfax a tam wcześniej 2 lub 3 dzwony minor to moderate.



krosster
Forumowicz
Posty: 876
Rejestracja: 2014-12-01, 22:15
Model: BULLITT 2008
Silnik: V8 4.6
Kolor: highland green
Lokalizacja:: Gliwice
Stajnia: Stajnia Górny Śląsk
Kontakt:

Re: Stan kierownicy w Mustangu

Post autor: krosster » 2023-12-04, 10:22

dostał spodem, samo zawieszenie nieuszodzone ale wymieniałam troche rzeczy typu maglownica, sanki, łapy mocujące skrzynie, łapy silnika, skrzynie też wymieniałem bo była ukruszona, katalizator, układ wydechowy, zbiornik paliwa. Nie jest tak że auto 100% dobre idzie na aukcje :) ale w moim przypadku wymieniałem rzeczy które sie odkręca przykręca.

To jest auto dla kogoś kto chce mustanga który nie był rozbity, nie wystrzelone poduszki, bez urwanych kół itd. sprawdzałem raport i to jest pierwsza szkoda, sam też go przemierzyłem czujnikiem i jest to pierwszy lakier.
sprowadziłem setki mustangów i taki mi sie jeszcze nie trafił.



gentile
Młodszy Forumowicz
Posty: 26
Rejestracja: 2023-07-04, 13:25
Model: 3.7 2017
Silnik: V6 3.7
Kolor: Lightning Blue
Lokalizacja:: Gdańsk

Re: Stan kierownicy w Mustangu

Post autor: gentile » 2023-12-04, 11:39

Brzmi dość zachęcająco za wyjątkiem...ceny ocierającej się prawie o GT :) Skoro już mam w wątku fachowca to zapytam OT na temat wydechów. Czy wydech z GT VI generacji wejdzie bez problemu do V6?. Same tłumiki końcowe lub kompletny.



krosster
Forumowicz
Posty: 876
Rejestracja: 2014-12-01, 22:15
Model: BULLITT 2008
Silnik: V8 4.6
Kolor: highland green
Lokalizacja:: Gliwice
Stajnia: Stajnia Górny Śląsk
Kontakt:

Re: Stan kierownicy w Mustangu

Post autor: krosster » 2023-12-04, 16:27

jest większa średnica w GT, generalnie jak zrobisz zwężki to da sie zamontować z GT

A co do ceny to jak zawsze w życiu coś za coś, ja robie import legalny, tzn sprzedaje na fakture i nie zaniżam wartości do clenia, oraz biore fv wszedzie za to co płace i niestety ja mam większe koszty, jak robie GT pod zamówienie to często wychodzi sporo więcej niż 100k wszystko zależy jak kto chce mieć auto zrobione.
Wiem co ile kosztuje :) a potem oglądam te "okazje" na zlotach za "dobrą cene" i naprawde są zrobione byle jak, ale ja celuje w te 5% klientów którzy chcą mieć fajne auto i są w stanie za to zapłacić.
Jak ktoś chce tanio to nie ma problemu sprowadzam uszkodzone pod dom i ktoś sam robi, sporo można ograniczyć kosztów jeżeli umie sie coś przy aucie samemu zrobić.

Ale zamykam temat ceny, moje auta raczej sprzedają sie na leasing i z racji faktury 23% nie mogą być porównywane do tych ze sprzedaży prywatnej.



ODPOWIEDZ

Wróć do „VI Generacja (2015- ... )”