Lista potencjalnych awarii

Moderatorzy: mcgan, Pavulon_, stang232, celibad, pluzz, SECHUBU

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
TPS
Forumowicz
Posty: 372
Rejestracja: 2014-12-11, 08:45
Model: 2008 GT
Silnik: V8 4.6
Kolor: Taki jak u Zygzaka McQueena
Lokalizacja:: Ućć
Kontakt:

Lista potencjalnych awarii

Post autor: TPS » 2016-02-04, 19:31

Czytam posty od nowych użytkowników s550 i to co mnie zastanawia, to lista rzeczy, które trzeba wziąć pod uwagę zanim się nowego Mustanga odbierze.


Piszecie o:
Słabe światła
Źle spasowane elementy nadwozia
Słabe zabezpieczenia antykorozyjne
Akumulator
Zbieżność
Coś jeszcze?

Nie sieje hejtu, ale deczko dziwi mnie jak do tego podchodzi Ford Polska. Zwłaszcza, że podaż tych aut, a liczba przypadków dziwnych niedoróbek jest wysoka. Trąci mi to polityką Sprzedajemy Legendę, i nic nam nie zrobicie.

Zakładam,, że teraz świezi posiadacze wybaczają , ale kiedyś emocje opadają i co wtedy?


"Nigdy nie jest zbyt późno na szczęśliwe dzieciństwo"

kkk
Forumowicz
Posty: 290
Rejestracja: 2015-02-10, 13:18
Model: 2015 Fastback
Silnik: V8 5.0
Kolor: Black

Re: Lista potencjalnych awarii

Post autor: kkk » 2016-02-04, 21:35

Ale słabe światła to nie jest awaria, od początku było wiadomo że są gorsze niż xenony. Każda specyfikacja o tym mówiła.
U mnie uszkodził się rezystor wiatraka po około 3 tygodniach, a więc nie miałem regulacji dmuchawy.
Żadna z usterek z listy u mnie nie wystąpiła. Może dodałbym trochę liche opony jak na tą moc.



Awatar użytkownika
TPS
Forumowicz
Posty: 372
Rejestracja: 2014-12-11, 08:45
Model: 2008 GT
Silnik: V8 4.6
Kolor: Taki jak u Zygzaka McQueena
Lokalizacja:: Ućć
Kontakt:

Re: Lista potencjalnych awarii

Post autor: TPS » 2016-02-04, 21:38

kkk pisze:Ale słabe światła to nie jest awaria, od początku było wiadomo że są gorsze niż xenony. Każda specyfikacja o tym mówiła.
U mnie uszkodził się rezystor wiatraka po około 3 tygodniach, a więc nie miałem regulacji dmuchawy.
Żadna z usterek z listy u mnie nie wystąpiła. Może dodałbym trochę liche opony jak na tą moc.
No właśnie miałem dopisać Twój rezystor ;-)


"Nigdy nie jest zbyt późno na szczęśliwe dzieciństwo"

Awatar użytkownika
bkapust
Forumowicz
Posty: 231
Rejestracja: 2010-07-05, 11:34
Model: S550 GT Premium
Silnik: V8 5.0
Kolor: Ruby red

Re: Lista potencjalnych awarii

Post autor: bkapust » 2016-02-04, 21:54

Z tego wszystkiego tak naprawdę jedynie trzeba brać pod uwagę spasowanie nadwozia i zabezpieczenia antykorozyjne.

Nie wiem jaki sens jest brać na etapie odbioru na tapetę "słabe światła" skoro są one zgodne ze specyfikacją czy akumulator, skoro mamy jedną historię że komuś padł podczas (nie)użytkowania. Trudno taką kwestię wyjaśnić z salonem na etapie odbioru nowego auta:)



Awatar użytkownika
TPS
Forumowicz
Posty: 372
Rejestracja: 2014-12-11, 08:45
Model: 2008 GT
Silnik: V8 4.6
Kolor: Taki jak u Zygzaka McQueena
Lokalizacja:: Ućć
Kontakt:

Re: Lista potencjalnych awarii

Post autor: TPS » 2016-02-04, 23:52

Kurcze, ale przyznać trzeba, że takich newsów nie powinno być na tyle (tak mało) sprzedanych aut. Chyba, że to choroby wieku dziecięcego.


"Nigdy nie jest zbyt późno na szczęśliwe dzieciństwo"

M@rek
Młodszy Forumowicz
Posty: 34
Rejestracja: 2015-05-06, 16:06
Model: VI ecoboost
Kolor: Ruby Red

Re: Lista potencjalnych awarii

Post autor: M@rek » 2016-02-05, 12:49

Warto zwrócić uwagę na felgi.
U mnie jedna ma czarne kropeczki na wewnętrznej części ramion, jakby ktoś chlapnął sprayem. Firma detailingowa próbuje to usunąć.

Również lakier był zabezpieczony czymś dziwnym czerwonym (kolor nadwozia Ruby Red). Ale to już pewnie zależy od dealera Forda.
Generalnie przed nałożeniem powłoki ceramicznej, chłopaki mają sporo pracy przy przygotowaniu lakieru w praktycznie nowym samochodzie.



SilverTM
Młodszy Forumowicz
Posty: 65
Rejestracja: 2015-07-24, 08:28
Model: GT
Silnik: V8 5.0
Kolor: Ruby Red

Re: Lista potencjalnych awarii

Post autor: SilverTM » 2016-02-05, 21:52

Te czarne kropeczki to konserwacja i założę się że to na tylnych felgach te kropki ;) A ja zabezpieczyłem całego mustanga folią i mam spokój ;)



Volver
Forumowicz
Posty: 379
Rejestracja: 2015-10-27, 00:22
Model: Był GT Premium 2015
Silnik: V8 5.0
Kolor: Race Red
Lokalizacja:: Kraków

Re: Lista potencjalnych awarii

Post autor: Volver » 2016-02-06, 11:39

Potwierdzam zbieżność, wczoraj mi korygowano, bo dwie mnuty była zwichrowana. I to raczej w fabryce jeszcze. Ale poza tym to znana wszystkim posiadaczom manuala kwestia szumiącej i hałasującej skrzyni biegów MT82, ale da się żyć, naprawdę... w sumie to mój jest całkiem dobrze zrobiony :cwaniak:



Awatar użytkownika
tasminator
Posty: 7
Rejestracja: 2015-12-23, 22:43
Model: GT 2015
Silnik: V8 5.0
Kolor: ingot silver na razie...
Kontakt:

Re: Lista potencjalnych awarii

Post autor: tasminator » 2016-02-07, 22:50

Felgi moejgo auta również są zachlapane antykorozją, pocieszył mnie kolega który nie dawno odebrał a6 Allroad za ok 350 tys - miał tak samo...
Lakier? Mój detailer który kładł kwarc twierdzi że lakier jest w idealnym stanie i że zazwyczaj pracując z nowymi autami ma więcej roboty.

Pasowanie elementów:
maska po kilku zamknięciach lekko opadła, zostawiam to do skorygowania ASO, pewnie regulacja zamka była nie dokręcona.
maska od nowości była delikatnie nie spasowana i znów pocieszył mnie kolega od w/w Audi u niego maska i drzwi mają nie równe przerwy :-)
tylna klapa klapa i tylna szyba - u mnie są idealnie spasowane.

Po przejechaniu ok 5 tys. km, (auto użytkuję na codzień) mam wrażenie że coś delikatnie stuka w przednim zawieszeniu, planuję zmienić olej i filtr lada dzień,
dam znać co na to wszystko ASO.

Abstrahując od powyższego - wszystko mu wybaczam!



zalasz
Forumowicz
Posty: 132
Rejestracja: 2015-01-27, 12:28
Model: GT 2015 - Recaro M6
Silnik: V8 5.0
Kolor: race red

Re: Lista potencjalnych awarii

Post autor: zalasz » 2016-02-10, 18:49

ja mam problem z bledem kontroli trakcji. Wystepuje jedynie na jezdzie droga "z plyt" przy lekkim skreceniu kierownica. Po powrocie na rowna droge i przejechaniu 200-300m problem znika.

i wariuje mi czujnik cisnienia w kole... co jakis czas zglasza ze go nie ma. Mam nadzieje ze w serwisie zczytaja pamiec bledow i go wymienia przy okazji jak bede zmienial na letnie.


01/2015 Zamówienie
06->07->08->09/2015 Odbiór

zalasz
Forumowicz
Posty: 132
Rejestracja: 2015-01-27, 12:28
Model: GT 2015 - Recaro M6
Silnik: V8 5.0
Kolor: race red

Re: Lista potencjalnych awarii

Post autor: zalasz » 2016-02-10, 18:51

tasminator pisze:Felgi moejgo auta również są zachlapane antykorozją, pocieszył mnie kolega który nie dawno odebrał a6 Allroad za ok 350 tys - miał tak samo...
Lakier? Mój detailer który kładł kwarc twierdzi że lakier jest w idealnym stanie i że zazwyczaj pracując z nowymi autami ma więcej roboty.

Pasowanie elementów:
maska po kilku zamknięciach lekko opadła, zostawiam to do skorygowania ASO, pewnie regulacja zamka była nie dokręcona.
maska od nowości była delikatnie nie spasowana i znów pocieszył mnie kolega od w/w Audi u niego maska i drzwi mają nie równe przerwy :-)
tylna klapa klapa i tylna szyba - u mnie są idealnie spasowane.

Po przejechaniu ok 5 tys. km, (auto użytkuję na codzień) mam wrażenie że coś delikatnie stuka w przednim zawieszeniu, planuję zmienić olej i filtr lada dzień,
dam znać co na to wszystko ASO.

Abstrahując od powyższego - wszystko mu wybaczam!
Niech Ci sprawdza czy amortyzatory sa dokrecone... ja tak mialem po odebraniu z lodzi:-/


01/2015 Zamówienie
06->07->08->09/2015 Odbiór

nin
Posty: 8
Rejestracja: 2015-12-11, 12:57
Model: GT
Silnik: V8 5.0
Kolor: race red

Re: Lista potencjalnych awarii

Post autor: nin » 2016-02-14, 20:46

Witam!
Wczoraj odebrałem z łodzi swojego 5.0 race red i poza wspomnianym spasowaniu nadwozia występuje problem z drzwiami kierowcy. Mianowicie, podczas otwierania ich szyba delikatnie wadzi o górną listwę jakby nie zdążała się opuścić. Czy miał ktoś z Was podobny problem?



ataman78

Re: Lista potencjalnych awarii

Post autor: ataman78 » 2016-03-08, 22:18

Pytanie o kucyka:) a dokładniej światła zauważyłem parę zbierającą sie na szkle w środku tez tak macie? wiem różnica temperatur itd ale w innych samochodach tego nie mam
Marcin



Awatar użytkownika
janek85
Forumowicz
Posty: 235
Rejestracja: 2016-01-13, 22:22
Model: 2015 GT
Silnik: V8 5.0
Kolor: race red
Lokalizacja:: Warszawa/Wrocław
Stajnia: Stajnia Mazowiecka

Re: Lista potencjalnych awarii

Post autor: janek85 » 2016-03-09, 02:03

ataman78 pisze:Pytanie o kucyka:) a dokładniej światła zauważyłem parę zbierającą sie na szkle w środku tez tak macie? wiem różnica temperatur itd ale w innych samochodach tego nie mam
Marcin
Spokojnie, to nie jest awaria. kwestia konstrukcji lamp. poczytaj w instrukcji, tam jest objaśnione.



ODPOWIEDZ

Wróć do „VI Generacja (2015- ... )”