układ wydechowy seryjny czy robić drugi?

Informacje i porady specyficzne dla silników V8

Moderatorzy: mcgan, Pavulon_, stang232, celibad, pluzz

ODPOWIEDZ
arek900
Forumowicz
Posty: 917
Rejestracja: 2011-07-20, 18:08
Model: Mustang 67 V8, GT 07
Silnik: V8 4.6
Kolor: czerwony

układ wydechowy seryjny czy robić drugi?

Post autor: arek900 » 2012-08-13, 23:01

A więc dzisiaj autko trafiło w dobre ręce. Okazuje się że poprzedni właściciel zabrał sobie kawałek układu wydechowego (zostały tylko kolektory i wydech końcowy), brakuje tego co na przykładowym zdjęciu zaznaczyłem.
i teraz mam dwie opcje i kilka pytań.
Pierwsza najprostsza opcja to kupić oryginalny katalizator itd i po problemie.
Druga opcja to zrobienie wydechu na zamówienie. Jako że auto jest u człowieka który robi wydechy do rajdówek powiedział że da się zrobić. Tyle, że w rajdówkach nie pali im się check engine czego się obawiam. Jak wygląda sprawa tych wszystkich sond i katalizatorów w takim przypadku? Jestem w tym zielony, dlatego moje pytania mogą być dziwne. Jeśli sonda jest przed katalizatorem to można go po prostu wywalić? Nie zależy mi na wzroście mocy czy przeraźliwie ryczącym koniu :), zależy mi za to bardzo żeby check engine nie wywalało.
Dzięki!
Obrazek



Awatar użytkownika
rzabsky
Forumowicz
Posty: 566
Rejestracja: 2011-12-13, 23:47
Silnik: V6 4.0
Kolor: Mineral Grey

Re: układ wydechowy seryjny czy robić drugi?

Post autor: rzabsky » 2012-08-13, 23:17

jak zrobisz inny układ to będzie wywalać checka, bo komputer będzie miał inne wartości zmierzone. Można to przeprogramować .... przelicz co Ci wyjdzie taniej: oryginalny wydech czy robiony wydech + strojenie. Strojenie daje Ci dadtkowo plus bomoże lepiej śmigać jak Ci to ktoś dobrze zrobi.



ODPOWIEDZ

Wróć do „4,6 V8 2005 - 2010”