Hałas na niskich biegach

Informacje i porady specyficzne dla silników V8

Moderatorzy: mcgan, Pavulon_, stang232, celibad, pluzz

ODPOWIEDZ
stvoor
Posty: 7
Rejestracja: 2012-06-06, 13:26
Model: GT
Silnik: V8 4.6
Kolor: czarny

Hałas na niskich biegach

Post autor: stvoor » 2012-06-06, 13:34

Witam jako nowy na forum

Opisze swoj problem, otóż od zawsze hamowałem biegami na manualu i nie wiem czy amerykańce są do tego przystosowane, bo ostatnio coś się posypało...

Słychać rzężenie tylko trudno wyczuć tak dokładnie kiedy to się dzieje, ogólnie to przy zmianie biegu na wyższy, ale trudno wyczuć czy jest to moment naciskania sprzęgła, spadku obrotów czy też puszczania sprzęgła... Ostatnio mam wrażenie, że ma to miejsce właśnie przy spadku obrotów w czasie zmiany biegu na wyższy ponieważ przy zmianie biegu gdy naciskam sprzęgło i poczekam na spadek obrotów hałas jakby nie występuje chociaż trudno tutaj o regułę. Jeżeli bowiem zostaje na tym samym biegu, a obroty spadają hałasu nie ma.

Czy to może być łożysko oporowe?



gover
Forumowicz
Posty: 124
Rejestracja: 2012-01-04, 21:18
Model: GT
Silnik: V8 4.6

Re: Hałas na niskich biegach

Post autor: gover » 2012-06-06, 19:23

jak nie wiesz gdzie i domyślasz się kiedy to nie ma co gdybać. podjedź do jakiegos mechanika niech ci zlokalizuje i powie co i jak bo na moje oko to za dużo możliwośći by pisać. może ktoś z klubu coś takiego dokładnie miał to da ci znać (ale jak nie wiadomo gdzie i kiedy to nie ma o czym dyskutować). ja proponuje wycieczkę do mechanika - szybko i na temat będzie. Nie trać czasu na gdybanie.



ODPOWIEDZ

Wróć do „4,6 V8 2005 - 2010”