Metaliczny dźwięk na zimnym silniku

Informacje i porady specyficzne dla silników V8

Moderatorzy: mcgan, Pavulon_, stang232, celibad, pluzz

ODPOWIEDZ
arek900
Forumowicz
Posty: 917
Rejestracja: 2011-07-20, 18:08
Model: Mustang 67 V8, GT 07
Silnik: V8 4.6
Kolor: czerwony

Metaliczny dźwięk na zimnym silniku

Post autor: arek900 » 2012-07-12, 08:53

Muszę dość pilnie naprawić usterkę o której był już temat poruszany tutaj:
viewtopic.php?f=14&t=4120" onclick="window.open(this.href);return false;
Chodzi o dziwny metaliczny dźwięk (film poniżej) wydobywający się z silnika tylko jak jest zimny.
Pytanie zadałem również na forach amerykańskich i sugerują raczej łożysko któregoś z kół na pasie przednim albo napinacz.
Zaprowadziłem wczoraj do mechanika (nie byle jakiego ) dzisiaj na zimnym silniku zdiagnozował, że jest to łożysko na sprzęgle, czyli zupełnie inna diagnoza niż sugerują forumowicze. Coś w tym może być bo zapalając go na zimnym silniku i wciskając sprzęgło metaliczny dźwięk delikatnie się zmienia.
Jak z waszego doświadczenia widzicie tą diagnozę? auto muszę mieć zrobione do niedzieli dlatego taka szybka akcja.
dzięki!






Awatar użytkownika
swiadeka
Stowarzyszenie MKP
Posty: 676
Rejestracja: 2009-04-14, 16:58
Model: GT Turbo
Silnik: V8 4.6
Kolor: bordowy i białe pasy

Re: Metaliczny dźwięk na zimnym silniku

Post autor: swiadeka » 2012-07-15, 13:41

Cześć,
ptaszek z laptopa i nie za bardzo słyszę co i jak, ale niedawno miałem podobny problem, czyli metaliczny dźwięk na zimnym, który ustępował po rozgrzaniu. Podobnie też jak u Ciebie po wciśnięciu sprzęgła zmieniała się jego charakterystyka. Wymieniłem łożysko oporowe (około 100$ plus przesyłka). Miałem przejechane ponad 100tys. km. Problem ustąpił, dlatego obstawiałbym łożysko.

pzdr


Arek

ODPOWIEDZ

Wróć do „4,6 V8 2005 - 2010”