gniazdo zasilające USB w module światełek sufitowych?

Informacje i porady specyficzne dla silników V6

Moderatorzy: mcgan, Pavulon_, stang232, celibad, pluzz

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
adaslaw
Forumowicz
Posty: 598
Rejestracja: 2009-09-30, 15:06
Model: Mustang conv. 2006
Silnik: V6 4.0
Kolor: skromny czarny

gniazdo zasilające USB w module światełek sufitowych?

Post autor: adaslaw » 2014-08-23, 22:39

Cześć :)

Od jakiegoś czasu jeżdżę z kamerką samochodową (G1WH) i dziś zrodziło mi się pytanie, czy możliwe jest w tym "module" (nie wiem jak to profesjonalnie nazwać) gdzie są zamontowane światełka sufitowe kabinowe (te dwa światełka, gdzie do każdego jest osobny włącznik) zamontować ładujące gniazdo USB?

Żeby była jasność o czym mówię - czyli to co jest parę centymetrów nad lusterkiem centralnym wstecznym na tym zdjęciu:

Obrazek


Gdyby tam szło zamontować zasilające gniazdo USB to byłoby to doskonałe miejsce dla kabla zasilającego do mojej kamerki! :)
Teraz kabel ten idzie niestety do centralnego gniazda zapalniczkowego :(

Narka!
Adam



Awatar użytkownika
Kur@
Młodszy Forumowicz
Posty: 49
Rejestracja: 2014-08-19, 20:44
Model: 2007 Automat
Silnik: V6 4.0
Kolor: Black Metal

Re: gniazdo zasilające USB w module światełek sufitowych?

Post autor: Kur@ » 2014-08-24, 21:19

Według mnie nie byłoby z tym większego problemu. Odpowiednio wywiercić otwór i wpiąć gniazdo.
Do pinu 1 USB podłączyć zasilanie (kolor czerwony zazwyczaj) do 4 (zazwyczaj czarny) masę.
USB zasila max 5V więc powinno dać radę :)

gniazdo USB to koszt 1-2zł :)

pozdrawiam
Robert



Awatar użytkownika
pavlito
Stowarzyszenie MKP
Posty: 1306
Rejestracja: 2008-12-21, 03:34
Model: GT 05 premium manual
Silnik: V8 4.6
Kolor: Sonic Blue

Re: gniazdo zasilające USB w module światełek sufitowych?

Post autor: pavlito » 2014-08-25, 13:58

Tylko, że kamera powinna być raczej zasilana z obwodu zapłonu uruchamianego stacyjką. Wtedy włącza się na czas jazdy i wyłącza minutę - dwie po wyjęciu kluczyka.
Obsadzić gniazdko to jedno, ale pociągnąć zasilanie przez słupek A i tak będziesz musiał. Pytanie, czy wtedy jest sens robić gniazdko, czy po prostu pociągnąć przedłużacz USB z okolic SJB, gdzie jest dużo miejsca na ładowarkę od kamerki?
Ja wybrałem to drugie rozwiązanie.



Awatar użytkownika
Kur@
Młodszy Forumowicz
Posty: 49
Rejestracja: 2014-08-19, 20:44
Model: 2007 Automat
Silnik: V6 4.0
Kolor: Black Metal

Re: gniazdo zasilające USB w module światełek sufitowych?

Post autor: Kur@ » 2014-08-25, 20:54

pytanie dotyczyło gniazda ładującego, zatem tak jak napisałem, ładowanie tak można zamontować. Będzie ono działało cały czas, nie tylko po zapłonie.



Awatar użytkownika
pavlito
Stowarzyszenie MKP
Posty: 1306
Rejestracja: 2008-12-21, 03:34
Model: GT 05 premium manual
Silnik: V8 4.6
Kolor: Sonic Blue

Re: gniazdo zasilające USB w module światełek sufitowych?

Post autor: pavlito » 2014-08-25, 23:52

Nie no jasne. Gniazdko da się tam wstawić, tylko skąd je zasilić 5V? Już pomijam czy stałe, czy załączane z zapłonem. Ale tak czy siak gdzieś trzeba wstawić ładowarkę, a w tym module ze światełkami oświetlenia kabiny nie ma za dużo miejsca. Można oczywiście ładowarkę pozbawić obudowy i wtedy może się zmieści.



caniggia
Stowarzyszenie MKP
Posty: 3868
Rejestracja: 2008-12-19, 15:05
Model: Mustang GT 4.6 Turbo
Silnik: V8 4.6
Kolor: satin silver

Re: gniazdo zasilające USB w module światełek sufitowych?

Post autor: caniggia » 2014-08-26, 15:18

Elektronikę z ładowarki USB i tak trzeba wykorzystać, bo najłatwiej, gniazda usb przecież nie zasili 12v.
Gdniazdo zapalniczki zazwyczaj działa zawsze, więc nie jest tak, że kamerka sama się włączy.
Ja zrobiłbym tak: rozebrać wtyczkę zasilacza USB, wyprowadzić z niej kable wejściowe zasilania 12V, podłączyć pod stacyjkę po zapłonie, kabel USB przeprowadzić w słupku i wyprowadzić koło lusterka.
Opcja dwa jeżeli nie zależy na automatycznym włączaniu, to samo, tylko tą elektronikę upchać w obudowie lampek, nie jest duża więc się zmieści.



ODPOWIEDZ

Wróć do „4.0 V6 2005 - 2010”