Światła cofania - brak

Moderatorzy: mcgan, Pavulon_, stang232, celibad, pluzz, Rezor

ODPOWIEDZ
BartoszT
Posty: 2
Rejestracja: 2020-07-05, 00:09
Model: GT
Silnik: V6 3.7
Kolor: Czarny
Lokalizacja:: Tarnów

Światła cofania - brak

Post autor: BartoszT » 2020-07-05, 00:40

Witam, jeśli założyłem nowy temat a takowy istnieje to tylko dlatego, że nie znalazłem tego czego szukałem.

Mam taki problem w mustangu z 2012 roku, po włączeniu wstecznego biegu ( skrzynia automat , lampy tylne przerobione na UE ) nie zapala mi się światło cofania - jest umieszczone w białej komorze bliżej środka auta w obu lampach. Jest tam żarówka sprawna, kable nie są pourywane a mimo to nie świeci. Kupując auto jakoś nie sprawdziłem tego i wyszło w trakcie użytkowania.
Mam takie więc pytanie, od czego zacząć szukać i gdzie ? Sprawdzałem w bagażniku na kostkach połączeniowych które są tak przy prawej jak i lewej lampie - ale na żadnym z pinów nie pojawia się napięcie po włączeniu wstecznego. Czy w tym aucie jest przy skrzyni biegów jakiś czujnik który odpowiada za zapalanie się tych świateł, czy może przy lewarku ? albo coś innego ?
Wszystko resztę działa prawidłowo, żółte migacze ( w lewym białym polu ), 3 x postój , dwa stopy ( 1 + 2 komora od lewej ) i przeciwmgielne w 3 komorze czerwonej na oddzielnym przełączniku obok kierownicy.

I druga sprawa, w przednich lampach są żółte klosze na świetle postojowym i migaczu jednocześnie ( bo to żarówka dwuwłókowa ) a muszę to przerobić na białe postojowe i żółty kierunek. Rozebrałem lampę i wymontowałem tą żółtą szybkę - czy ktoś się orientuje, czy można gdzieś kupić taką ale białą na wymianę ? - jeśli nie, mam możliwość dorobienia takowej bezbarwnej do wmontowania a potem wsadzić żarówkę dwukolorową LED ( biały na postój i żółty na migacz ) i powinno być ok.

Dziękuję z góry za wszelką pomoc,



Awatar użytkownika
Tobi
Stowarzyszenie MKP
Posty: 35
Rejestracja: 2020-07-21, 12:37
Model: S550 Cabrio
Kolor: Czarny
Lokalizacja:: Warszawa
Stajnia: Stajnia Mazowiecka

Re: Światła cofania - brak

Post autor: Tobi » 2020-07-28, 20:18

Mam bardzo podobny problem. Mam automat z 2017r z USA i po włączeniu biegu wstecznego żarówka nie świeci. Niestety nie mam jak sprawdzić napięcia - żarówka cofania jest ok (wyjmowałem ją). Kupiłem nową i czekam aż przyjdzie. W instrukcji obsługi (niestety mam tylko EU) nie widzę bezpiecznika od światła cofania (o ile wogóle jest). Rozwiązałeś może problem u siebie ?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Porady techniczne”